صفحه اصلی / اخبار/ زنان / برنامه اولویت کاری زنان کاندیدای شوراها

برنامه اولویت کاری زنان کاندیدای شوراها


برنامه اولویت کاری زنان کاندیدای شوراها

مشاور سابق سازمان تبلیغات اسلامی در امور زنان با بیان اینکه صرف حضور زنان در شورای شهر کافی نیست، گفت: زنانی که قصد کاندیداتوری در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را دارند، باید برنامه داشته باشند و با شناخت نیازها و امکانات منطقه خود در جهت رفع مشکلات راهکارهای مناسب ارائه دهند.

فرزانه نیکوبرش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: نگاه  تخصصی امری مهم است. در حقیقت فردی که به عنوان کاندیدای انتخابات شورای شهر و روستا پا به عرصه میدان می‌گذارد باید با فرهنگ بومی منطقه، نیازها، مطالبات محلی به طور کامل آشنایی داشته باشد، زیرا گاهی با وجود شناخت از نیازها اما بدون توجه به امکانات، وعده‌هایی داده می‌شود که تحقق نمی‌یابند و قابلیت اجرایی نیز ندارد. یک منطقه از کشور ممکن است نیازهای بسیاری داشته باشد ولی اولویت بندی پرداختن به این نیازها از اهمیت برخوردار است همچنین درموضوع محیط شهری، زنان به عنوان مهم‌ترین شهروندان این جامعه اگر از امکانات شهری بهره‌مند شوند، تکالیف و کارکردها را با آرامش خاطر به‌صورت کامل به فرزندانشان منتقل خواهند کرد. این امر نیازمند برخورداری از یک دیدگاه وسیع است، یک کاندیدای زن باید با شناخت نیازهای محیط زنانه در شهر تاثیرگذار باشد.

وی  اضافه کرد: در حقیقت بنای شورای شهر دوری از نگاه فرقه‌ای، طایفه‌ای و جناح‌بندی‌های سیاسی است. کار شورای شهر، نظارتی و خدماتی است اما این خدمات صرفا به مفهوم انجام کارهای خدماتی نیست و شامل خدمات فرهنگی و اجتماعی نیزمی‌شود که اگر به همه این مسائل در کنارهم توجه شود شهر در مسیر پیشرفت حرکت خواهد کرد. مثلاً در برخی از استان‌ها زنان مدبر، مدیر و توانمند در شورای شهر عضویت داشته‌اند که با حضورشان در محیط های شهر موثر بوده‌اند. درحقیقت در شوراهایی که زنان حضور دارند شاهد نگاه به موضوعات فرهنگی و خانوادگی و... در مسائل شهری هستیم که این امر نشانه توانمندی مثبت زنان است و قطعا ظرافتی که در نگرش زنان در برخورد با مسائل وجود دارد دریک مجموعه شهری تاثیرگذار خواهد بود. درحقیقت با ورود زنان به شورای شهر جهت گیری در تصمیم‌ها نیز پدید می آید و در حال حاضر و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی زنان توانمند، مدیرو مدبر خوبی داریم. زنان فرهیخته در هراستان دغدغه رفع مشکلات را دارند و چه خوب است که با این نگاه از حضور زنان در شورای شهر استقبال کنیم. امیدواریم با ورود زنان به شورای شهر، مسائل شهر با توانمندی‌های آنان حل شود و شاهد نتایج مثبتی باشیم.

 

0 نظر برای “ برنامه اولویت کاری زنان کاندیدای شوراها

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.