صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / بررسی نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور

بررسی نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور


قائم مقام معاونت نظارت مجلس، از بررسی نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقا نظام مالی کشور به دستور رئیس مجلس از سوی معاونت متبوعش خبر داد.

غلامرضااسداللهی بااشاره به برگزاری نشستی با حضور نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس و همچنین اتاق بازرگانی ایران برای بررسی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور،گفت:پیگیری نحوه اجرای این قانون به دستور ریاست مجلس شورای اسلامی به معاونت نظارت مجلس واگذار شده است.

وی با بیان اینکه سومین جلسه برای بررسی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور برگزار شد، افزود: در این جلسه تکالیف لحاظ شده در قانون مذکور برای دستگاه های دولتی و سازمان مدیریت در خصوص اینکه احکام موجود در بودجه اجرایی شود جمع بندی شد.

اسداللهی ادامه داد: احکام یاد شده از قانون رفع موانع تولید استخراج و با لایحه بودجه تطبیق داده شده که در این جلسه طبق بررسی ها مشخص شد که دولت نوعا آن ها را در لایحه بودجه لحاظ کرده است.

وی افزود: موارد رسیدگی شده در خصوص قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور به ریاست مجلس و همچنین کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گزارش داده خواهد شد.

اسداللهی با اشاره به یکی از موارد اختلاف موجود در قانون مذکور،تصریح کرد:از موارد اختلاف ماده 20 این قانون است که در خصوص تسعیر نرخ ارز واحدهای تولیدی است که این هم به اداره کل ساماندهی امور ناظرین ارجاع شد تا با برگزاری نشستی با حضور دستگاه های مربوطه تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: جلسات برای بررسی این قانون و سایر قوانین این چنینی هر هفته دوشنبه برگزار خواهد شد.

قائم مقام معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:پس بررسی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور قانون بهبود فضای کسب وکار در دستورکار قرار خواهد گرفت.

 

 

0 نظر برای “ بررسی نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.