صفحه اصلی / اخبار/ حقوق و قضا / برخورد قاطع دستگاه قضا با جرایم و تخلفات انتخاباتی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد مطرح کرد

برخورد قاطع دستگاه قضا با جرایم و تخلفات انتخاباتی


رفاهی گفت: دستگاه قضا در برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی قاطع و جدی است و از ناحیه هر فردی رخ دهد دستگاه قضایی با آن برخورد خواهد کرد. سیدعلی اصغر رفاهی در نشست هیئت های اجرایی حوزه انتخابیه یزد، اشکذر وصدوق بیان کرد: یکی از وظایف دستگاه قضا در ایام انتخابات رسیدگی به تخلفات انتخاباتی است. دستگاه قضا در برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی قاطع و جدی است و از ناحیه هر فردی رخ دهد دستگاه قضایی با آن برخورد خواهد کرد.

 برخورد قاطع دستگاه قضا با جرایم و تخلفات انتخاباتی

رفاهی گفت: دستگاه قضا در برخورد با جرایم و تخلفات انتخاباتی قاطع و جدی است و از ناحیه هر فردی رخ دهد دستگاه قضایی با آن برخورد خواهد کرد. سیدعلی اصغر رفاهی در نشست هیئت های اجرایی حوزه انتخابیه یزد، اشکذر وصدوق بیان کرد: یکی از وظایف دستگاه قضا در ایام انتخابات رسیدگی به تخلفات انتخاباتی است. دستگاه قضا در برخورد با جرایم و تخلفات  انتخاباتی قاطع و جدی است و از ناحیه هر فردی رخ دهد دستگاه قضایی با آن برخورد خواهد کرد.

معاون اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد در پاسخ به سوالات خبرنگاران مبنی بر نحوه نظارت شورای نگهبان گفت: طبق قانون اساسی نظارت  بر انتخابات برعهده شورای نگهبان است  و مرجع صلاحیت دار برای تفسیر قانون اساسی  هم شورای نگهبان است  و  مطرح کردن  سوال های تنش افرین به نفع نظام و جامعه نیست.

وی همکاری و تعامل سازنده با ارکان اجرایی انتخابات را در برگزاری هرچه بهتر انتخابات مهم دانست و از آنها خواست هرگونه جرم و تخلف انتخاباتی را گزارش کرده تا سریعاً به آن رسیدگی شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد در رابطه با برگزاری جلسه توجیهی برای کاندیدا گفت: جلسه ای توجیهی برای تمامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده و مسئولان ستاد های آنان برگزار خواهد شد و تذکرات و نکات اخلاقی و حقوقی لازم بیان خواهد شد

رفاهی در این جلسه به تشریح وظایف دستگاه قضایی در امر انتخابات پرداخت و گفت: پاسخگویی به استعلامات، پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی و رسیدگی سریع دقیق و خارج ازنوبت را از اصلی ترین وظایف درستگاه قضایی در انتخابات است.

0 نظر برای “ برخورد قاطع دستگاه قضا با جرایم و تخلفات انتخاباتی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.