صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / بخشودگی جرائم وام‌های زیر صدمیلیونی در سال ۹۶ تمدید شد

بخشودگی جرائم وام‌های زیر صدمیلیونی در سال ۹۶ تمدید شد


بخشودگی جرائم وام‌های زیر صدمیلیونی در سال ۹۶ تمدید شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ در مجلس از مصوبه این کمیسیون مبنی بر اختصاص یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به تقویت بنیه دفاعی کشور در سال آینده خبرداد.

 

محمدمهدی مفتح در نشست خبری آخرین جزئیات بررسی لایحه بودجه 96 در کمیسیون تلفیق را تشریح کرد و گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 96 به منظور تقویت بنیه بانک‌های دولتی، افزایش سرمایه آنها و تأدیه بدهی‌های دولت مقرر شد احکام تبصره 35 و 36 بودجه 96 تمدید شود که بر این اساس افرادی که کمتر از صد میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند در صورتی که اصل وام را پرداخت کنند سود وام توسط دولت به بانک‌ها پرداخت می‌شود و بانک‌ها جریمه دیرکرد وام‌ها را می‌بخشند.

مفتح اظهارداشت:با تصویب اعضای کمیسیون مقرر شد در سال آینده یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای تقویت بنیه دفاعی کشور در اختیار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به موضوع بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی گفت: با تصویب کمیسیون، به دولت اجازه داده شد که در سال آینده اموال غیرمنقول خود را که مشمول سیاست‌های واگذاری تحت اصل ۴۴ قانون اساسی نیستند، تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال بفروشد و پس از واریز به خزانه،به تأمین اجتماعی پرداخت کند.

مفتح خاطرنشان کرد:در صورتی که از محل فروش اموال غیرمنقول، این بدهی تأمین نشود،دولت می‌تواند از محل فروش اوراق تأمین مالی اسلامی بلند مدت، بدهی خود را به تأمین اجتماعی پرداخت کند.

مفتح ادامه داد:با مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه 96، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجازه یافت اموال غیرمنقول مازاد خود را بفروشد و تا سقف ۵۰۰۰ میلیارد ریال پس از گردش خزانه برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون اقدام کند.

اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار به صدا و سیما

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۶ در ادامه از اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی به صدا و سیما خبر داد و گفت: این اعتبار برای تقویت تجهیزات فنی و تولید فیلم‌ها و سریال‌های فاخر هزینه خواهد شد.

اختصاص 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه‌ها

مفتح افزود: ۲۰۰ میلیون دلار نیز از محل صندوق توسعه ملی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد که ۱۵۰ میلیون دلار از آن برای وزارت علوم و ۵۰ میلیون دلار برای وزارت بهداشت خواهد بود.

وی تصریح کرد: ۳۰۰ میلیون دلار نیز از محل صندوق توسعه ملی به وزارت جهاد کشاورزی پرداخت می‌شود تا برای طرح‌های آبیاری تحت فشار خصوصی و تعاونی هزینه کند؛ همچنین برای کمک به آبرسانی روستایی نیز ۳۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.

پرداخت حقوق و مزایا و هزینه‌های پرسنلی از محل منابع صندوق توسعه ملی ممنوع است

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۶،تاکید کرد که پرداخت هر گونه حقوق و مزایا و هزینه‌های پرسنلی از محل منابع صندوق توسعه ملی ممنوع است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 96مجلس، در ادامه با اشاره به اصلاح جدول شماره ۱۰ پیوست بودجه درباره اعتبارات استانی،گفت:دولت در لایحه خود در این جدول ۱۶.۸ هزار میلیارد تومان به عنوان بودجه عمرانی استان‌ها در نظر گرفته بود که کمیسیون تلفیق این اعتبارات را به ۲۵.۸ هزار میلیارد تومان افزایش داد که متناسب با سهم هر استان توزیع خواهد شد.

مفتح با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه برای بررسی پیشنهادات الحاقی کمیسیون‌ها تصریح کرد: تلاش می‌کنیم که تا فردا گزارش نهایی لایحه بودجه سال آینده به دست نمایندگان برسد تا در هفته آینده که به مناسبت دهه فجر در حوزه‌های انتخابیه حضور دارند، آن را مطالعه کنند و بعد از تعطیلات دهه فجر، بودجه در صحن مجلس مطرح شود.

 

0 نظر برای “ بخشودگی جرائم وام‌های زیر صدمیلیونی در سال ۹۶ تمدید شد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.