صفحه اصلی / اخبار/ دفتر خانه / با تصمیم مجلس بر ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید شد

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد:

با تصمیم مجلس بر ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید شد


با تصمیم مجلس بر ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید شد

رئيس كانون سردفتران و دفترياران ساعاتي پيش اعلام كرد، كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به شكايت كانون سردفتران و دفترياران درخصوص نقل و انتقال خودرو روز گذشته به اجراي ماده 29 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي جهت جلوگيري از خسارت به مردم راي داد و بر الزام ثبت رسمي نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمي تاكيد كرد.

 محمدرضا دشتي اردكاني گفت: با راي نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي در كميسيون اصل 90 سند نقل و انتقال خودرو كمافي‌السابق در دفاتر اسناد رسمي تنظيم مي‌شود تا از بروز خسارت به خريداران جلوگيري گردد. 

وي تاكيد كرد: در صورت عدم مراجعه به دفاتر اسناد رسمي پس از تعويض پلاك از نظر قانون خريدار مالك خودرو نخواهد بود و براساس قانون و راي روز گذشته كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي برگه صادره از سوي مراكز تعويض پلاك تنها بر مالكيت پلاك دلالت دارد نه مالكيت خودرو. 

دشتي اردكاني با بيان اينكه چنانچه خريدار به برگه تعويض پلاك اكتفا كند در نقل و انتقال بعدي با مشكل روبه‌رو خواهد شد گفت: تمامي هزينه‌هاي پرداخت نشده اعم از هزينه دفترخانه و ماليات و حقوق دولتي به گردن خريدار مي‌افتد و نه تنها هنگام فروش اين خودرو حضور فروشنده قبلي هم در دفترخانه ضروري است بلكه ناگزیر است اين هزينه ها را نيز متقبل شود. 

به گفته رئيس كانون سردفتران و دفترياران در صورت بروز مشكلاتي از اين دست طرفين معامله ناگزير هستند براي حل و فصل مشكلاتشان به مراجع قضايي مراجعه كنند و اين موضوع با عدم تنظيم سند رسمي به كرات اتفاق مي‌افتد کما اینکه بنا به گفته اداره راهنمايي و رانندگي، اين ارگان سالانه 400 هزار پاسخ استعلام را به مراجع قضايي مي‌دهد و اين به آن معناست كه دستكم 400 هزار فقره پرونده به دليل عدم رعايت قانون و عدم تنظيم سند رسمي خودرو در دفاتر اسناد رسمي در مراجع قضائی شكل مي‌‌گيرد.

 

 

0 نظر برای “ با تصمیم مجلس بر ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید شد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.