صفحه اصلی / اخبار/ دریچه / بانوی وکیل اهل شبه جزیره کریمه در راس فهرست معروفترین وکلای زن

معروفترین حقوقدانان و وکلای زن در جهان

بانوی وکیل اهل شبه جزیره کریمه در راس فهرست معروفترین وکلای زن


بانوی وکیل اهل شبه جزیره کریمه در راس فهرست معروفترین وکلای زن

برخلاف آنچه تصور می شود درخشش و نام آوری در حرفه وکالت صرفا در انحصار وکلای مرد نیست واسناد و مدارک موجود درمحاکم قضایی کشورهای جهان نشان می دهد که اگر چه وکلای زن از نقطه نظر آماری در حدی پایین تر از وکلای مرد قرار دارند اما با وجود قلت عددی توانسته اند در حرفه وکالت جایگاه نسبتا برجسته ای بدست آورند.

دکتر غلامرضا کیامهر-تدوین و ترجمه

برخلاف آنچه تصور می شود درخشش و نام آوری در حرفه وکالت صرفا در انحصار وکلای مرد نیست واسناد و مدارک موجود درمحاکم قضایی کشورهای جهان نشان می دهد که اگر چه وکلای زن از نقطه نظر آماری در حدی پایین تر از وکلای مرد قرار دارند اما با وجود قلت عددی توانسته اند در حرفه وکالت جایگاه نسبتا برجسته ای بدست آورند . این واقعیت در مورد وکلای زن در کشور خود ما هم ذکر می کند که خوشبختانه جامعه وکالت وحقوقدانان ما به قدر کافی با نام و سوابق حرفه ای وهمچنین موفقیت های آنان دراین حرفه آشنایی کامل دارند،به همین سبب صفحه دریچه ازقلم مترجم از نظرخوانندگان گرامی می گذرد ،تعهدی در خصوص صحت یا سقم اسامی و دیگر اطلاعات مربوط به افرادی که در ترجمه از آنها نام برده می شود ندارد وحالا این شما واین ها هم اسامی وشرح حال مختصرتعدادی از معروفترین وکلای زن در جهان :

1- خانم جاستین تورنتون JUSTIN THORNTON

خانم جاستین تورنتون بانوی وکیل اهل کشور انگلیس ساکن شهر لندن است که رتبه دهم را در میان ده بانوی وکیل معروف جهان به خود اختصاص داده است او تحصیلات در رشته حقوق را در سال 1992 دانشکده حقوق رابینسون(ROBINSON)  دانشگاه کمبریج لندن به اتمام رساند و بعد از اتمام تحصیلات وطی دوره کارآموزی پا به حرفه وکالت گذاشت . او در عین حال یکی از رهبران برجسته حزب کارگر انگلیس نیزهست . خانم جاستین تورنتون درسال 2000 به سمت مشاور دولت کارگری انگلیس در حوزه بیوتکنولوژی و محیط زیست منصوب شد . او تا سال 2005 این سمت را در اختیار داشت و پس از آن به عضویت پانل دادستانی کل کشور در آمد . او به عنوان یک بانوی وکیل برجسته و بسیار خوش فکر در جامعه حقوقدانان انگلیس شناخته شده است و با رفتارآرام ،دقت نظر و اطلاعات جامعی که درحرفه وکالت دارد ،اعتماد موکلین خود را نسبت به خود جلب می کند . توضیح آن که خانم جاستین تورنتون درسالهای کودکی و نوجوانی مدتی به حرفه هنر پیشگی اشتغال داشت .

2- خانم کاتیا ساراایوا (CATIA SARIVA )

این بانوی وکیل که در میان جامعه وکلای آمریکایی به ستاره درخشان شهرت پیدا کرده ویکی از سوپراستارهای حرفه وکالت درایالت کالیفرنیای شمالی محسوب می شود .کاتیا ساراایوا در طول دوران اشتغال به حرفه وکالت ،صدها پرونده حساسیت را برعهده گرفته و در اکثر آنها پیروز و موفق از دادگاه بیرون آمده است .

این بانوی وکیل در سال 2010 نامزد احراز وکیل نمونه سال از سوی جامعه وکلای ایالت کالیفرنیا شد و در سال 2011 نیز با کسب موفقیت در پرونده پر سر و صدای موسوم به پارکن PARKENعنوان وکیل مدافع برجسته سال را از آن خود ساخت .

3- خانم راشل او،هاگان (RACHAEL O,HAGAN)

این بانوی وکیل سرشناس در دفاع از پرونده های مرتبط با ساخت و ساز ،مهندسی تکنولوژیِ و دعواها و اختلافات تجاری از تخصص و مهارت بالایی برخوردار است .

 خانم اوهاگان نیز مانند خانم تورنتون اهل کشور انگلیس و ساکن شهر لندن است .

از خانم راشل اوهاگان به عنوان وکیل مدافعی که نسبت به مشکلات و موکلین خود بسیار حساسیت نشان می دهد و استعداد زیادی در درک مسایل آنها دارد ،در جامعه وکالت انگلیس شناخته شده است . او طی مدت اشتغال به حرفه وکالت به خاطر همین ویژگیهای شخصیتی موفقیت های زیادی خصوصا درارتباط با پرونده های مربوط به ساخت و ساز و دعاوی تجاری کسب کرده است .

 4- خانم میکا مایر (MIKA MAYER)

خانم میکا مایر از وکلای عضو موسسه حقوقی ماریسون ،فاستر است که حوزه تخصصی آن امور مربوط به قانون حق ثبت اختراعات و علایم تجاری در حوزه وسایل و تجهیزات پزشکی و داروسازی است . او جوانترین زن وکیل در این موسسه بزرگ و معروف حقوقی است و یکی ازوکلایی است که موکلین زیادی علاقه به سپردن مسئولیت دفاع از پرونده خود را به او دارند .به عبارت دیگر افراد زیادی همیشه پشت در دفتر وکالت او برای عقد قرارداد با این بانوی وکیل صف بسته اند .

خانم میکامایر تحصیلات خود در رشته حقوق را در دانشکده حقوق دانشگاه معروف بوستون به اتمام رسانده و از سوی وکلای برجسته این رسالت عنوان ستاره درخشان حرفه وکالت را به خود اختصاص داده است . در فاصله سالهای 2002 تا 2004 نیز خانم مایر عنوان یکی از 25 وکیل برجسته ایالت کالیفرنیا را از سوی نشریه معروف (DAIL JOURNAL)احراز کرد .

5- خانم لورابل (LAURA BELL)

خانم لورابل بانوی وکیلی که همیشه با لبخند گشاده رویی با موکلین خود برخوردمی کند یکی از ده بانوی وکیل برجسته جهان محسوب می شود  او مدتی نیز به تدریس حقوق در دانشگاه اشتغال داشته ست . نشریه معروف حقوقی موسوم بهCHAMBERS UK BAR DIRECTORY ) (

مربوط به جامعه و وکلای انگلیس در سال 2014 عنوان وکیل برجسته حوزه قوانین کارواشتغال را به اواعطا کرده است . او به عنوان یک وکیل خوش برخورد وحساس نسبت به مسایل موکلین خود رتبه ششم را در میان ده وکیل زن برجسته جهان به خود اختصاص داده است .

6-خانم کاملیا جاکوپز(CAMELLIA JACOBS 

این خانم وکیل یکی از وکلای بسیار با استعداد است که با درجه بالای هوش و توانمندی ذهنی خود می تواند پیچیده ترین پرونده های مربوط به قوانین خانواده را درمحاکم قضایی حل و فصل کند و به سرانجام برساند . در جامعه وکلای زن آمریکا از خانم کاملیا جاکوبز به عنوان یک وکیل برجسته که استعداد خاصی در برقراری ارتباط و میانجیگری دعاوی دارد نام برده می شود .

او بنیانگذار موسسه میانجیگری موسوم به) MEDIATION JACOBS (است و درامورمربوط به پرونده دعاوی خانوادگی در محاکم ایالت کلمبیا ،مریلند و ویرجنیا شهرت زیادی کسب کرده است . خانم جاکوبز به موازات اشتغال به حرفه وکالت به عنوان استاد یار در دانشکده حقوق ،دانشگاه واشنگتن نیز تدریس می کند .

-7     خانم امل علم الدین (AMAL  ALAMUDDIN )

خانم علم الدین وکیل انگلیسی لبنانی تبار ،حقوقدان برجسته ای که با چهره جذاب و تاثیرگذار خود مسوولیت دفاع ازپرونده موکلین جنجالی چون پرونده جولیان آسانژ (JULIAN ASSANGE (بنیانگذار سایت افشاگر ریلی لیکس را هم برعهده داشته و توانسته با دفاعیات خود تا به امروز از استرداد جولیان آژانس از سوی دولت انگلیس به آمریکا جلوگیری کند .

رتبه سوم را در میان ده وکیل زن برجسته جهان احراز کرده است. این وکیل انگلیسی لبنانی تبار در شهر لندن به حرفه وکالت اشتغال دارد و حوزه تخصصی وکالت او امور مربوط به حقوق بشر است ،حقوق بین الملل ،قوانین مربوط به استردد و قوانین جنایی است . این بانوی وکیل تاکنون به عنوان وکیل مدافع در بسیاری از محاکم جهانی از جمله دادگاه جنایی بین المللی ،دادگاه حقوق بر اتحادیه اروپا و دادگاههای انگلیس و آمریکا حضور یافته و موفقیت های چشمگیری به دست آورده است .

8-شهیده فاطیما (SHAHEED FATIMA)

خانم شهید فاطیما بانوی وکیل جوان و خوش چهره و همیشه خندان در میان ده وکیل پر جاذبه و معروف زن در جهان رتبه دوم را احراز کرده است . خانم شهید فاطما عضو موسسه حقوقی معروف لندن موسوم به  BLACKSTON CHAMBERSاست . او با رتبه بالا از دانشکده حقوق دانشگاه گلاسکو فارغ التحصیل شده و تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه اکسفورد لندن وهاروارد آمریکا به پایان رسانده است . خانم شهید فاطیما یک وکیل برجسته به تمام معنا در میان جامعه وکلا و حقوقدانان زن در جهان محسوب می شود این بانوی وکیل با تاثیرگذاری مثال زدنی خود دفاع از پرونده های  پیچیده موکلینش را بر عهده می گیرد و برای آنها به دنبال راه حل می گردد .او در حقوق بین الملل نیز جزو نخبگان این حوزه محسوب می شود خانم شهیده فاطیما یک بار عنوان وکیل مدافع حقوق بشر سال را به خوداختصاص داد و با کسب موفقیت های بزرگ در دعاوی حقوق بشری در محاکم قضایی انگلیس و اتحادیه اروپا به کسب جوایز و عناوین افتخارآمیزی نایل آمده است .

- 9خانم ناتالیا پولونسکایا (NATALIA POTLONSKAYA)

این خانم وکیل اهل شبه جزیره کریمه ،شبه جزیره ای سابقا متعلق به کشور اوکراین که در منازعات اخیر میان این کشور با فدراسیون روسیه به اشغال نظامی روسیه درآمد . از نظر شهرت در راس فهرست ده نفرمعروفترین و پر جاذبه ترین وکلای زن جهان قراردارد . خانم ناتالیا پوتلونکایا متولد ماه مارس سال 1980 است . او بعد از اتمام دوره تحصیلات حقوق در سال 2002 در اداره دادستانی کل این شبه جزیره منصوب کرد . او تا سال 2014 در پست های مختلف به ارایه خدمات حقوقی وکالت به جامعه خود اشتغال داشت این خانم وکیل اوکراینی در ماه مارس 2014 با مصاحبه پر سر و صدایی که ویدیوی آن در یوتیوب به اشتراک گذاشته شد ، توجه بسیاری از مردم جهان را نسبت به خود جلب کرد .

10- خانم جولی سلوم ( JULIE CELUM)

خانم جولی سلوم وکیل آمریکایی که یک موسسه حقوقی به همین نام را در ایالت تگزاس آمریکا اداره می کند در زمره سوپر استارهایی وکالت در جامعه  وکلای زن جهان به حساب می آید او تا پیش از شروع به تحصیل در رشته حقوق علاقه فوق العاده به تحصیل در رشته های علوم نشان می داد اما تحت تاثیرحرفه وکالت مادرش ، سرانجام تحصیل به تحصیل در رشته حقوق و پیوستن به جرگه وکلا گرفت او شیفتگی خاصی نسبت به مادرش و حرفه وکالت او از خود نشان می داد و احترام خاصی هم برایش قایل بود . تصمیمی که خانم جولی سلوم برای تحصیل در رشته حقوق گرفت ،ثمرات خود را به بار آورد و او اینک در شهر دالاس ایالت تگزاس یک موسسه حقوقی به نام خود را که مشتریان زیادی و سرشناسی هم دارد اداره می کند . اصلی ترین حوزه تخصصی او امورمربوط به قوانین ثبت اختراع و علایم تجاری و دعاوی بازرگانی است .انجمن حقوقدانان محاکمات ملی(THE NATIONAL TRIAL LAWYERAS ASSOCIATION) او را به عنوان برترین وکیل زن در گروه سنی کمتر از چهل سال برگزیده است .   

0 نظر برای “ بانوی وکیل اهل شبه جزیره کریمه در راس فهرست معروفترین وکلای زن

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.