صفحه اصلی / اخبار/ ایران زمین / ایجاد محدودیت در حق برخورداری از وکیل مغایربا مقررات قانونی است

ایجاد محدودیت در حق برخورداری از وکیل مغایربا مقررات قانونی است


ایجاد محدودیت در حق برخورداری از وکیل مغایربا مقررات قانونی است

وکالت دارای جایگاه رفیعی است و بی جهت نیست که وکلا را یکی از دو بال فرشته عدالت نامیده اند این سخنان را پرویز صفری رئیس کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان غربی در مراسم برگزاری تحلیف 81 نفر از کارآموزان وکالت بیان داشت .

وکالت دارای جایگاه رفیعی است و بی جهت نیست که وکلا را یکی از دو بال فرشته عدالت نامیده اند این سخنان  را پرویز صفری رئیس کانون وکلای دادگستری استان آذربایجانغربی در مراسم برگزاری تحلیف 81 نفر از کارآموزان وکالت بیان داشت .

در این مراسم که در تاریخ 8/10/94 و همزمان با ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) در محل سالن اجتماعات کانون وکلای دادگستری آذربابجانغربی   برگزار شد ،  وی  افزود همانطوری که در شرع انور اسلام و اصل 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصریح شده است حق انتخاب وکیل به عنوان اساسی ترین حق شهروندی محسوب می شود  و هر گونه ایجاد محدودیت در استفاده شهروند از این حق در تضاد با مقررات فقهی و قانون اساسی است .  صفری بازرس اسکودا سپس  بیان داشت رعایت احترام پیشکسوتان حرفه وکالت که سرمایه های جامعه وکالت هستند ، از واجبات است. همانطوری که احترام به قاضی نیز در واقع رعایت تکلیفی است مطابق  سوگند نامه وکلا . از سوی دیگر ، احترام به قاضی در واقع احترام به خود ماست . در این مراسم که برخی از اساتید دانشگاه و اعضای هیئت مدیره وکمیسیون های مربوطه و گروهی از خانواده های کارآموزان ، حضور داشتند سخنران بعدی ، اسماعیل شفیعی دادستان انتظامی کانون وکلای دادگستری آذربایجانغربی ،  ضمن بیان مطالبی تاکید کرد الزام به حاکمیت قانون،  اساس کار وکیل است و برخورد با وکیل متخلف به منزله رعایت شان وکلای درستکار و مقید به قانون می باشد . در جریان این مراسم از برخی از اعضای هیئت مدیره سابق کانون و نیز اعضای کمیسیون اختبار و کارآموزی قدردانی به عمل آمد در خاتمه 81 نفر از کارآموزان وکالت که کلیه مراحل کارآموزی خود را با موفقیت طی نموده بودند مراسم تحلیف به عمل آوردند.

0 نظر برای “ ایجاد محدودیت در حق برخورداری از وکیل مغایربا مقررات قانونی است

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.