صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / افزایش دوبرابری صدور چک های بدون محل

افزایش دوبرابری صدور چک های بدون محل


 

افزایش دو برابری صدور چک‌های بدون محل

جعفری دولت آبادی دادستان تهران در هشتمین  نشست دادستانی تهران با موضوع کاهش جمعیت کیفری زندانها با اشاره به آمار اعلامی از سوی بانک مرکزی مبنی بر افزایش سه برابری صدور چک‌های بدون محل، اظهار داشت: آمار دادسرای تهران افزایش دو برابری در دوره زمانی سالهای 91 تا 94 را نشان می‌دهد و این روند تزایدی، موید بداخلاقی مالی و رکود در حوزه اقتصاد است.

با حضور رئیس شورای حل اختلاف استان تهران

سرپرست مجتمع شماره32 شورای حل اختلاف تهران معارفه شد

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران در مراسم تودیع و معارفه سرپرست مجتمع شماره 32 شورای حل اختلاف تهران با اشاره به سابقه کاری سرپرست سابق و جدید مجتمع، هدف و سنگ بنای اصلی تأسیس مجتمع شورای حل اختلاف ویژه کمیته امداد را کمک و خدمت به اقشار آسیب پذیرو ارشاد و معاضدت قضایی آنان عنوان کرد .
دریانی همچنین در راستای ساماندهی امور کارگزینی اعضاء ، کارکنان و افزایش کیفی در بخش مشاوره و معاضدت مجتمع جهت خدمت رسانی بهتر به مراجعین که از اقشار ضعیف جامعه هستند دستورات لازم را صادر کرد.
در ادامه شریعتی فر سرپرست وقت مجتمع شماره 32 شورای حل اختلاف تهران گزارش اجمالی از عملکرد کاری خود را ارائه کرد و ضمن آرزوی توفیق برای سرپرست جدید ،از حمایت های آقای دریانی و مسئولین کمیته امداد امام خمینی (ره) تقدیر نمود.
 
همچنین نعیمی  با تأکید بر مقوله و روش بسیار مهم مردم مداری در اجرای کامل قانون اظهار امیدواری کرد تا با موفقیت بیشتر در کنار همکاران این مجتمع در سمت سرپرستی ایفای نقش کرده و تکریم ارباب رجوع ،گسترش فرهنگ صلح و سازش ، تجزیه و تحلیل آماری و ...  را بیش از پیش اجرایی نماید.  
 
دکتر ولیی مدیر کل کمیته امام خمینی (ره) استان تهران ضمن تقدیر از زحمات رئیس شورای حل اختلاف تهران که جهت هم افزایی و کارایی بیشتر مجتمع شماره 32 تهران فعالیت های گسترده ای انجام داده است قول مساعد در جهت بکارگیری حداکثر توانایی مسئولین و مقامات این نهاد برای همکاری با شورای حل اختلاف داد.
 
در پایان لوح ابلاغ قضایی به نعیمی  و لوح تقدیر به شریعتی فر توسط رئیس شورای حل اختلاف استان تهران و مدیرکل کل کمیته امداد امام خمینی اعطا شد.
شایان ذکر است در حاشیه مراسم ،احکام جدید به اعضای مجتمع شماره32  شورای حل اختلاف تهران اهدا و مراسم اتیان سوگند نیز برگزار شد .

دادستان عمومی و انقلاب تهران مطرح کرد

تذکر به بانک عامل برای اصلاح توافق‌نامه تنظیمی با سپرده‌گذاران

 

«عباس جعفری دولت آبادی» دادستان تهران در هشتمین نشست دادستانی تهران با موضوع کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، با اشاره به مطالبی که طی هفته گذشته از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون پرونده‌ی موسسه‌ی اعتباری ثامن‌الحجج مطرح شد، در مورد وضعیت وجوه سپرده‌گذاران و تعیین تکلیف نسبت به آن‌ها گفت: حسب گزارش بانک مرکزی تا کنون در مورد 97 درصد سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج از سوی بانک عامل تعیین تکلیف شده است.
 

وی شمار سپرده‌گذارانی که تا کنون نسبت به آن‌ها تعیین تکلیف نشده است را بیست هزار نفر با 35000 فقره حساب اعلام کرد که 3 درصد کل سپرده‌گذاران در تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج است. وی ادامه افزود: این افراد کسانی هستند که سپرده آنان بیش از یک‌صد میلیون تومان و مجموع مطالبات آنان 5000 میلیارد تومان است و استرداد وجوه آن‌ها منوط به فروش اموال موسسه‌ی ثامن‌الحجج است که متهم اعلام آمادگی خود را در فروش اموال جهت استرداد وجوه اعلام کرده است.
 

وی در توضیح نحوه‌ی استرداد وجوه گفت: سپرده‌های تا 35 میلیون تومان مسترد شده و در خصوص سپرده‌های بیش از 35 تا یک‌صد میلیون تومان، از سوی بانک عامل متنی تهیه شده که بر اساس آن در صورت تراضی و توافق سپرده‌گذاران، سپرده نقدی آن‌ها بین شش ماه تا یک سال نزد بانک عامل نگه‌داری می‌شود و پس از آن بر اساس توافق عمل خواهد شد.
 

دادستان تهران در خصوص پیش‌نویس توافق‌نامه تهیه شده توسط بانک عامل اظهار داشت: در جهت برقراری آرامش و امنیت خاطر مردم با انعقاد چنین توافق‌نامه‌ای با سپرده‌گذاران توسط بانک عامل موافقت شده، اما در مورد پرداخت سود تاکید شده است که تعیین میزان سود خارج از وظایف دادستانی تهران است و موضوع باید توسط بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار حل و فصل گردد.
 

اصلاح توافق‌نامه تنظیمی با سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج
 
جعفری دولت‌آبادی با اعلام این که طبق توافق‌نامه‌ی تنظیمی، سپرده‌گذاران با انتقال وجوه خود از موسسه ثامن‌الحجج با بانک پارسیان موافقت می‌نمایند و با اشاره به این که بر خلاف اخبار منتشره در برخی سایت‌ها، استقبال خوبی از انتقال سپرده‌ها به بانک پارسیان شده است، اظهار داشت: دادستانی تهران در خصوص اصلاح متن توافق‌نامه به گونه‌ای که شائبه‌ی الزام و اجبار افراد به موافقت بر این انتقال حذف شود، به بانک عامل تذکر داده است تا انتقال سپرده‌ها با نظر موافق سپرده‌گذاران و پرداخت سود با رعایت مقررات بانک مرکزی انجام گیرد.
 

اعطای وکالت فروش اموال ثامن‌الحجج به بانک مرکزی
 
دادستان تهران به مشکل فروش اموال موسسه که ناشی از رکود بازار مسکن است اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد که با آغاز فروش اموال توسط بانک مرکزی، الباقی وجوه سپرده‌گذاران مسترد گردد.
 

وی با اشاره به مدیریت مناسب دادستانی تهران بر پرونده، اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت و اداره‌ی موسسه اعتباری که بیش از پانصد شعبه و یک میلیون سپرده‌گذار داشته است، با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مرتبط با موضوع انجام شده است.

0 نظر برای “ افزایش دوبرابری صدور چک های بدون محل

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.