صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / اعلام نتایج مصاحبه علمی داوطلبان حوزوی جذب عمومی سال 1394

از سوی معاونت منابع انسانی قوه قضائیه

اعلام نتایج مصاحبه علمی داوطلبان حوزوی جذب عمومی سال 1394


معاونت منابع اسنانی قوه قضائیه نتایج مصاحبه علمی داوطلبان حوزوی جذب عمومی سال 1394 که در آزمون مزبور شرکت کرده‌اند، را به شرح جدول پیوست که در لینک زیر قابل ملاحظه است، اعلام کرد.
بنابر اعلام معاونت منابع انسانی قوه قضائیه، این دسته از داوطلبان حسب برنامه زمانی که به ایشان ابلاغ خواهد شد؛ در آزمون شخصیت که به صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود شرکت خواهند کرد. و به این منظور مقتضی است نسبت به واریز هزینه شرکت در آزمون مزبور به میزان 1,000,000 ریال به شماره حساب 4150160903007  با شناسه واریز 2601702 نزد بانک ملی ایران به نام موسسه علمی کاربردی شهید قدوسی (قوه قضائیه) اقدام نمایند و در زمان مراجعه با در دست داشتن کارت شناسایی ملی و اصل فیش پرداختی در آزمون مزبور شرکت نمایند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه تاکید کرد

ضرورت بازنگری در برخی قوانین

صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه  درمراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان های استان قم بر ضرورت بازنگری در برخی قوانین تاکید کرد و گفت: قضات ما باید از ظرفیت های حبس زدا در قوانین استفاده نمایند و از استفاده از مجازات حبس حدالامکان دوری کنند.

وی با اشاره به لزوم وجود زندان در همه جوامع دنیا گفت: آنچه که مدنظر رهبر انقلاب بوده است از یک سو ناظر بر اصلاح قوانین قضایی و از سوی دیگر ظرفیت های مدیریتی  است.

صادقی بر ضرورت بازنگری در برخی قوانین تاکید کرد و گفت: قضات ما باید از ظرفیت های حبس زدا در قوانین استفاده نمایند و از استفاده از مجازات حبس حدالامکان دوری کنند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: حتی در استفاده از مجازات حبس نیز قضات می توانند از محکومیت های حداقلی استفاده کنند تا آسیب های کمتری متوجه خانواده زندانیان بشود.

صادقی افزود: وجه دیگر فرمايشات حضرت آقا ناظر به زندان و برنامه های اصلاحی آن است که باید از همه ظرفیت های اصلاحی و تربیتی استفاده نمود.

وی گفت: مساله زندان مساله کوچکی نیست و  باید این مساله همانطور که در صحبت های رئیس سازمان زندان ها به آن اشاره شد با جدیت پیگیری شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه تصریح کرد: سازمان زندان ها از دو رکن تامین و تربیت تشکیل شده است و باید به رکن تربیتی آن نیز به اندازه رکن تامین امنیت توجه داشت.

دکتر صادقی با بیان اینکه مدیریت زندان ها کار حساسی است گفت: باید نهادهای متولی نیازهای اولیه زندان را تامین کنند تا مدیریت زندان ها بتوانند با تمام توان به فعالیت های اصلاحی و تربیتی بپردازند.

وی افزود: امروز نیازمند حرکت علمی و مدیریت جدید در عرصه زندان ها هستیم و خوشبختانه با حضور دکتر جهانگیر در راس زندان های کشور این امکان فراهم شده است تا با رویکردی علمی زندان ها را به دانشگاه انسان سازی تبدیل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی در ادامه بیان کرد : باید همه زندان ها به کانون های اصلاح و تربیت تبدیل شود تا در کنار توجه به قوانین قضایی و رویکرد استفاده از مجازات های جایگزین در قضات بتوانیم به فرمايشات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش زندانیان به طور جامع عمل کرده باشیم
 

 

0 نظر برای “ اعلام نتایج مصاحبه علمی داوطلبان حوزوی جذب عمومی سال 1394

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.