صفحه اصلی / اخبار/ چارسو / اعلام برنامه های سالگرد بمباران شیمیایی سردشت

اعلام برنامه های سالگرد بمباران شیمیایی سردشت


در آستانه روز هفتم تیر، سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت، برنامه های گرامیداشت این روز اعلام شد.

رحیم واحدی رییس هیات مدیره انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت در گفتگو با سایت خبری این انجمن اعلام کرد که برنامه های سال جاری در روزهای پنجم، ششم و هفتم تیرماه در شهر سردشت برگزار می شود.
ایشان اعلام کرد در روز پنجم تیر فیلم مستند (سپیده دمی که بوی لیمو می داد) با حضور خانم آزاده بیزار گیتی کارگردان آن برای عموم مردم در محل سینمای این شهر به نمایش درآمده و گروه تئاتر حلبچه نیز برنامه های نمایشی خود را اجرا می کنند.
سپس در روز ششم تیر همایش علمی تحت عنوان (سردشت؛ شهر صلح) با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه برگزار و فاجعه بمباران شیمیایی را از جهات مختلف حقوقی، روانشناسی، اجتماعی و ... مورد بررسی قرار خواهند داد. در این همایش، از پژوهشگرانی که در تحقیقات دانشگاهی و پایان نامه و آثار هنری خود این فاجعه و مشکلات قربانیان شیمیایی این شهر را مورد کنکاش و مطالعه قرار داده اند تجلیل به عمل خواهد آمد.
واحدی در ادامه در مورد برنامه های آخرین روز اعلام کرد:
مراسم روز هفتم تیر با هماهنگی ستاد گرامیداشت هفتم تیر با حضور مقامات سیاسی و اداری در روز هفتم تیر در مسجد جامع شهر برگزار که پس از اراءه سخنرانی، حضار بصورت پیاده به سمت گلزار شهدا حرکت و با اهدای گل یاد قربانیان شیمیایی این شهر را گرامی خواهند داشت.
به گفته ایشان مسوولین از شهر حلبچه و اعضای انجمن قربانیان شیمیایی حلبچه نیز در این مراسم شرکت دارند و علاوه بر آن تنی چند از قربانیان شیمیایی مریوان و زرده کرمانشاه هم دعوت شده اند.
آقای واحدی ضمن اشاره به اینکه در سال های گذشته نیز مردم و جوانان شهر خود به نحو احسن از مهمانان این یادبود پذیرایی کرده بر ضرورت شرکت گسترده مردم، جوانان، فعالان مدنی، ورزشکاران و هنرمندان در این برنامه ها که به مدت 3 روز در این شهر برگزار میشود تاکید و اظهار امیدواری کرد که در این 3 روز شاهد اراءه تصاویری زیبا از مهمان نوازی و فعالیت های فرهنگی و هنری در شهرمان باشیم؛ چون هر شهروند سردشتی خود به تنهایی می تواند زبان گویای مظلومیت شهر باشد.

0 نظر برای “ اعلام برنامه های سالگرد بمباران شیمیایی سردشت

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.