صفحه اصلی / اخبار/ ایران زمین / اعطای 48 پروانه کارآموزی وکالت به پذیرفته شدگان آزمون 94

در کانون وکلای دادگستری قزوین برگزار شد

اعطای 48 پروانه کارآموزی وکالت به پذیرفته شدگان آزمون 94


به سنت هر ساله و با حضور وکلای پیشکسوت، اعضای هیات مدیره و ۴۸ نَفَر از کارآموزان پذیرفته شده در آزمون کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۴ که بعضا با خانواده خود همراه بودند، مراسم اعطای رسمی پروانه کارآموزی کانون وکلای دادگستری استان قزوین در عصر روز چهار شنبه شانزدهم خرداد ماه سال ۱۳۹۵ برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت قرآن و همخوانی سرود ملی جمهوری اسلامی ایران مراسم با خواندن اشعاری زیبا توسط مجری این برنامه آغاز گردید.

در ادامه و پس از عرض خیر مقدم به حضار و مدعوین گرانقدر حاضر در برنامه از جناب آقای غلامرضا تجدد، ریاست کانون وکلای دادگستری استان قزوین جهت بیان نکاتی در خصوص اهمیت دوران کارآموزی و نیز موارد مورد توجه در این دوران دعوت بعمل آمد.

جناب تجدد بعد از سلام و خیر مقدم گویی به حضار در مراسم ضمن عرض تبریک به کارآموزان جدید و تبریک حضور ایشان در خانواده شصت هزار نفری وکلای عضو کانونهای وکلای دادگستری ایران با تشکر ویژه از زحمات هیات مدیره محترم و اعضای کمسیون محترم کاراموزی برای بررسی پرونده های کاراموزان و زحمات کارمندان خدوم کانون وکلا بیان داشت؛پروسه کاراموزی همانند دوران مدرسه    مملو از لحظات تلخ و شیرین بسیاری است که باید قدر لحظه به لحظه انرا دانست و برخلاف تصور نادرست موجود در جامعه از دوره کارآموزی در دیگر مشاغل، با توجه به قداست و جایگاه والای حرفه وکالت طبیعتا کارآموزی و علم آموزی در حرفه وکالت نیز همراه با قداست ویژه و دارای جایگاه متعالی است.

در این دوران است که دغدغه ارزش نهادن به حقوق جامعه و حق دفاع ملت در قلب ها و افکاریکار آموزان وکالت برای همیشه نهادینه میشود  لذا دوران کارآموزی را میتوان دوران طلایی و شروعی ارزشمند برای حرفه وکالت دانست و می بایست تا حد امکان از شرایط و امکانات موجود در این دوره همچون حضور یک وکلای سرپرست بعنوان حامی و پشوانه علمی و اعتباری کاراموزان و یا امکان حضور در جلسات علمی و کارگاهی کاربردی کمسیون کاراموزی، نهایت بهره را برد

وی ادامه داد که عرصه واقعی انچه که از علم حقوق و قانون در دوره تحصیل اموخته اید را در این دوره و در قاب واقعیات جامعه و دادگاه ها و با فنون دفاع خواهید اموخت.

وی در ادامه  به بیان نکاتی در خصوص وظایف کارآموزان در دوره کارآموزی و پیشنهادهایی برای بهرهمندی هرچه بیشتر از این دوران ارزشمند پرداخته و گفت.

-اول اینکه اخلاق مداری را سرلوحه خود قرار داده و برای حفظ شان کانون و وکیل تلاش کنید چرا که سنک بنای این شغل مقدس اخلاق است.

-دوم اینکه احترام به پیشکسوتان و اساتید را هرگز فراموش نکرده و همواره نسبت به وکلای پیشکسوت که مایه مباهات و سربلندی کانون هستند رفتاری همراه با عزت و احترام داشته باشید.

-سوم اینکه همواره بر علم حقوق و قوانین و موضوعات نوظهور مسلط باشید و هیچگاه از علم آموزی و تلاش برای کسب آگاهی دریغ نفرمایید.

-چهارم اینکه تا حد امکان از ظرفیت وکلای سرپرست خود استفاده نمایید و سوالات و مشکلات خود را با ایشان در میان بگذارید. همفکری با وکیل سرپرست در خصوص تمامی مراحل و اقدامات پرونده های قضائی نه تنها موجب افزایش آگاهی شما میگردد بلکه ممکن است در برخی موارد مانع بروز اشکالات شکلی و یا اشتباهات موضوعی باشد.

-پنجم اینکه نگرش کاسب کارانه به شغل وکالت نداشته باشید و اصل را بر مال اندوزی بدون توجه به موضوع پرونده ی موکل قرا ندهید

-ششم اینکه مقررات انتظامی و تخلفات احتمالی مذکور در قانون وکالت و لایحه استقلال و قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری  و ایین نامه های مربوط به ان را به دقت بخوانید تا هم قدر و منزلت این شغل را بیشتر بشناسید و هم حدود و حقوق قانونی خود را بدانید مثلا  هرگز نسبت به نتایج ارا قضایی به موکل خود قول و تضمین ندهید که خبط بزرگی است که باید از ان بپرهیزید.

-هفتم اینکه کانون وکلای دادگستری مأمن و منزل دوم شماست، در حفظ و اعتلای آن کوشا باشید و همواره با همراهی و حضور خود موجبات پیشرفت و تقویت جایگاه آن گردید و از مساعدت معنوی و مادی خود در راه کانون کوتاهی نکنید چراکه وکالت بدون کانون وکلای مستقل دیگر معنایی نخواهد داشت.

-هشتم اینکه با شناخت عمیق تقدس این شغل شریف به تکالیف صنفی و ملی و مدنی خود در مقابل کانون و ملت و موکل عمل کنید.

-نهم اینکه با استفاده از تمام ظرفیت وجودی خود برای حفظ استقلال نهاد مقدس کانونها قلم بزنید و بنویسید و بحث و مباحثه کنید.

-دهم اینکه توانایی های علمی ،فنی،تخصصی،هنری،ورزشی و سایر پتانسیل های خود را به کانون ارایه داده و یاریگر مام مهربان خود یعنی کانون وکلا باشید و در کمسیونهای موجود در کانون حضور  فعال داشته باشید.

-یازدهم اینکه ابزار و سلاح وکیل قانون و اصول قانونی است لذا با بهره گیری صحیح از این سلاح هم از حقوق ملت دفاع کنید و هم یاری رسان موکل مظلوم باشید و هم با حفظ شان خود در مقابل قاضی و دادستان سربلند باشید.

-دوازدهم اینکه کاراموز افتخار است لذا با افتخار در دوره کاراموزی در سربرگ و کارت ویزیت به ان اشاره کنید و در حدود قانون رفتار کنید.

-سیزدهم اینکه حتما در پوشش ظاهری خود و رفتار و بیان و کلام خود،بدانید که شما فقط متعلق به خود نیستید بلکه متعلق به یک جامعه فرهیخته با اهداف مقدس هستید و باید هم شان مقام وکالت را حفظ کنید و هم شان نهاد وکالت را و هم حق موکل محتاج عدالت را لذا همواره مسئول هستید.

پس از سخنان آقای تجدد، کلیپی حاوی گزیده سخنان و رهنمود های بهمن کشاورز ریاست محترم اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در مراسم تحلیف سال قبل کانون قزوین برای حضار نمایش داده شد و پس از آن از جناب آقای فاروقی، وکیل پیشکسوت و رئیس یکی از شعب دادگاه انتظامی کانون وکلای دادگستری استان قزوین دعوت شد و ایشان نیز با بیان نکاتی در خصوص اهمیت دوران کارآموزی فرمود: باید توجه داشته باشید که دوران کارآموزی مقدمه ای است بر حرفه وکالت و کارآموز می‌بایست تمامی شئونات و الزامات یک وکیل را رعایت نموده و به انجام رساند.

بسیار مهم است که کارآموز وکالت در طی انجام وظایف خود مراقب رفتار، پوشش، گفتار و منش خود بوده و همواره بر اهمیت و ارزش حرفه مقدس وکالت واقف باشد.

ایشان در ادامه سخنان خود با بیان چند خاطره شیرین از دوران پرافتخار وکالتشان سخنان خود را به پایان رساندند.

پس از پخش کلیپ مخصوص وکیل در بخش پایانی این مراسم با حضور هیات مدیره و بزرگان کانون  کارآموزان وکالت یک به یک به جایگاه دعوت شدند و پروانه کارآموزی خود را همراه با شاخه گلی زیبا دریافت نموده و پس از گرفتن عکس یادگاری رسما کار خود را به عنوان کاراموز وکالت شروع کردند.

در ادامه گزارش تصویری این مراسم قابل مشاهده است.

 

0 نظر برای “ اعطای 48 پروانه کارآموزی وکالت به پذیرفته شدگان آزمون 94

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.