صفحه اصلی / اخبار/ ویژه جشن استقلال کانون وکلای ایران زمین / اعتراض کانون وکلای کُردستان به مالیات سنگین و غیر متعارف وکلا

اعتراض کانون وکلای کُردستان به مالیات سنگین و غیر متعارف وکلا


اعتراض کانون وکلای کُردستان به مالیات سنگین و غیر متعارف وکلا

سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری کُردستان با حضور وکلا، قضات، اساتید حقوق، مدیران استانی، اصحاب رسانه و دانشجویان حقوق در مجتمع امام خمینی (ره) سنندج برگزار گردید.

در این همایش، مراسم تحلیف 27 نفر از کارآموزان وکالت نیز برگزار گردید. در ابتدای همایش گرامیداشت سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری،  دکتر امید رشیدی، ریاست محترم کانون وکلای دادگستری کُردستان ضمن بیان فعالیت‌های کانون در سال 95، به انعکاس اعتراض عمومی وکلای استان به مالیات‌های سنگینی که به وکلا تحمیل می‌شود اشاره کرد و همچنین بر ضرورت حفظ احترام و شأن وکلا توسط قضات و کارمندان محاکم قضایی تأکید کردند.

وی در ادامه به بخشی از اقدامات کانون وکلای دادگستری استان کُردستان طی سال‌جاری اشاره کرد و اظهار داشت، کانون وکلای استان در یک اقدامات ویژه در راستای یکی از وظایف ذاتی خود اقدامات به ارائه خدمات حقوقی و معاضدتی به اقشار محروم و نیازمند جامعه کرده است.

رشیدی از توسعه و نظم‌بخشی به آموزش‌های حقوقی و معاضدت‌های حقوقی به اقشار محروم جامعه در استان خبرداد و تصریح کرد: در سال گذشته طی دو نوبت با همکاری دادگستری مشکلات حقوقی مردم را مورد بررسی و در هر جایی که نیاز بود ورود پیدا کردیم. به گفته رئیس کانون وکلای دادگستری کُردستان، در سال گذشته صدها پرونده تحت عنوان معاضدت حقوقی و تسخیری را کانون وکلای استان پوشش داده و بر این باور هستیم اگر این کانون نباشد دادگستری نمی‌تواند فعالیت‌های خود را در مقام اجرای قانون پیش ببرد.

وی خاطرنشان کرد: کانون وکلا در حقیقت یک نهاد مدنی و در بطن مردم است که باید وجود داشته باشد و با مردم زندگی کرده و مشکلات حقوقی آنان را لمس می‌کند، در همین راستا برگزاری نشست‌های مشترک با دادگستری، کلاس‌های آموزش داوری مقدماتی و پیشرفته، عقد قرارداد با معاونت اجتماعی دادگستری و انتظامی و برگزاری کارگاه‌های آموزش حقوق به منظور کاهش طلاق و غیره از اقدامات این کانون در سال‌جاری بوده است. به گفته رئیس کانون وکلای دادگستری کُردستان، این کانون تنها نهادی است که مجله تخصصی دارد و تاکنون نه شماره آن به چاپ رسیده است.

وی در ادامه به برخی مشکلات و موانع کانون وکلای استان نیز اشاره کرد و افزود: مالیات‌هایی که برای وکلا نوشته می‌شود مشکل اساسی این قشر است و به قطعیت می‌توان گفت مالیات یکی از مشکلات لاینحل وکلا در استان کُردستان است.

وی ادامه داد: پنج نفر از وکلای جوان در استان به دلیل فشار مالی و عدم پرداخت هزینه‌های جاری در سال‌جاری پروانه فعالیت خود را تحویل داده‌اندغ بنابراین از طریق این تریبون رسماً مراتب اعتراض وکلای استان در مورد مالیاتی را که برایشان به ناحق و غیرواقعی برآورد می‌شود به گوش اصحاب رسانه می‌رسانیم چون این مبالغ مالیاتی واقعاً سنگین و غیرمتعارف است. رشیدی تصریح کرد: یکی از استراتژی‌های کلان کانون وکلای استان برای سال آینده که از سال گذشته اعلام و اجرا شده است اجرا و مشارکت با برنامه‌های کلان و تعامل بیش از پیش با سیستم قضایی استان است. وی با بیان اینکه کانون وکلای استان کُردستان آمادگی هر نوع ارائه آموزش‌های حقوقی و معاضدتی را در موارد مصادیق حقوق شهروندی دارند، افزود: برای ارائه آموزش مفاهیم بنیادین حقوق شهروندی به افراد جامعه آمادگی کامل را داریم.

0 نظر برای “ اعتراض کانون وکلای کُردستان به مالیات سنگین و غیر متعارف وکلا

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.