صفحه اصلی / اخبار/ زنان / استقبال معاون رئیس جمهوری از حضور زنان در مسئولیت‌های قضایی

مولاوردي مطرح کرد؛

استقبال معاون رئیس جمهوری از حضور زنان در مسئولیت‌های قضایی


استقبال معاون رئیس جمهوری از حضور زنان در مسئولیت‌های قضایی

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: انتخاب یک زن به عنوان سرپرستی دادسرای اطفال و نوجوانان یک اتفاق مبارک است اما امیدواریم به همین یک مورد محدود نشود.

شهیندخت مولاوردی افزود: همچنین امیدواریم در حوزه‌های دیگر شاهد استفاده از ظرفیت بانوان باشیم چرا که ما زنان توانمندی در قوه قضائیه داریم که سال‌هاست خدمت ‌کرده  و توانمندی خود را نشان داده‌اند، در همین راستا دستگاه قضایی می‌تواند از این ظرفیت برای توسعه فعالیت های قضایی کشور و پیشبرد اهداف خود به خوبی استفاده کند.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران روز 26 بهمن ماه از انتصاب یک زن به سرپرستی دادسرای اطفال و نوجوانان خبر داد و در تبیین چنین اقدامی، گفت: هدف عمده دادستانی تهران اهمیت به حوزه زنان و خانواده و اطفال است.

کمبود مسئولان زن در دادگاه‌ها

وی در پاسخ به اين سوال که آیا این انتصاب می تواند برای حضور بیشتر زنان در دادگاه تاثیرگذار باشد تا زنان در دادگاه‌ها مسائل مربوط به حوزه زنان و خانواده را بررسی کنند؟ گفت: براساس فعالیت‌هایی که صورت گرفته، می‌بایست تاکنون قانون حمایت از خانواده اتفاق می‌افتاد.

مولاوردی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که هنوز به‌طور کامل نتوانستیم قانون را اجرا کنیم، کمبود قضات زن است و قوه قضائیه 500 قاضی زن نیاز دارد تا از این موضوع بهره‌مند شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد مساعدت لازم در این زمینه صورت گیرد تا شاهد حضور بیش از پیش زنان قاضی در دادگاه‌ها و دستگاه قضا باشیم.

براساس آمار نیمی از جمعیت 80 میلیونی کشور را زنان تشکیل می‌دهد که با فعالیت دولت یازدهم سه نفر از معاونان رئیس جمهوری را زنان تشکیل دادند و اکنون ١٠ درصد بانوان کشور در کابینه یا در بدنه دولت فعالیت دارند و 16 نماینده زن در مجلس حضور دارند و انتصاب یک زن به عنوان قاضی جرقه‌ای از امید در دل بانوان زد.

فعالیت 40 درصد مدیران نشریات توسط زنان، وجود 25 نشریه ویژه زنان، مشغول بودن ٢٢ درصد زنان ایرانی در بخش کشاورزی، 52 درصد در بخش خدمات، وجود ٩ هزار زن تسهیل‌گر در کشور، فعالیت ٢٥ درصد زنان در بخش صنعتی نساجی، پوشاک و صنایع دستی،‌ فعالیت داشتن زنان در 11 درصد از یکصد هزار تعاونی فعال از دیگر اقداماتی است که در طول این دوره انجام شده است.

 

0 نظر برای “ استقبال معاون رئیس جمهوری از حضور زنان در مسئولیت‌های قضایی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.