صفحه اصلی / اخبار/ دفتر خانه / استعلام آمار مالک و خریداران به صورت آنلاین

استعلام آمار مالک و خریداران به صورت آنلاین


استعلام آمار مالک و خریداران به صورت آنلاین

حسین میرزایی جانشین اداره امنیتی و وضعی قوه قضاییه، با اشاره به ضرورت پیشگیری از وقوع جرم اظهار کرد:  در سال 2005 سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد نسبت نرخ جمعیت در دنیا 1 درصد و نسبت نرخ جرایم 5 درصد است  در این رابطه اقداماتی زیادی انجام شد و به توصیه این سازمان در هر کشور یک سازمان در راستای پیشگیری از جرایم  تشکیل شد.

 

 جانشین اداره امنیتی و وضعی  قوه قضاییه ادامه داد:  در سال 1389 معاونت  حفاظت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در بالاترین سطح یعنی  به عنوان معاون رئیس کل قوه قضاییه در ایران تشکیل شد.

 

وی در رابطه با نقش پیشگیری از وقوع جرم افزود: پیشگیری مجموعه پیشبینی ها و ارزیابی ها در خصوص وقوع جرایم و اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم در جهت رفع آسیب ها اجتماعی است.

 

میرزایی بیان کرد: متخصصین پیشگیری از جرم اعتقاد دارند که جرم یک فرایند است که در ابتدا در ذهن فرد نیت ارتکاب جرم شکل میگیرد، فرصت و ابزار ارتکاب را دارد و فقدان محافظین را در خصوص آماج جرم می بیند و جرم را محقق می سازد.

 

وی با اشاره به دسته بندی  ادارات معاونت پیشگیری از وقوع جرم گفت: 3 اداره کل در این معاونت شکل  گرفته که بر طبق پیشگیری های اولیه که مبتنی بر ذهن و روان افراد است  اداره کل پیشگیری های فرهنگی، اجتماعی و مردمی شکل گرفته  دومین حوزه اداره پیشگیری ها وضعی ، امنیتی و انتظامی است که از طریق 5 تکنیک به دنبال پیشگیری از جرایم در کالبد شهری است و حوزه سوم  اداره پیشگیری های حقوقی و قضایی است که قصد دارد از طریق اصلاح  قوانین ،باز اجتماعی کردن مجرمین در زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی  احتمال بازگشت مجرم را به سمت جرم کم کند.

 

این مسئول خاطر نشان کرد: طبق تحقیقات مرکز پژوهش های مجلس ایران  در 110 سال گذشته حدود 11 هزار قانون مصوب کرده ولی کشور فرانسه در 200 سال گذشته 2 هزار قانون را به ثبت رسانده است و این نشان دهنده این است که مشکل ما فقدان قانون نیست بلکه مشکل ما اجرای قانون است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه ها در اجرای وظایف خود کوتاهی میکنند، ابراز داشت : وجود بیش از 15میلیون پرونده در محاکم قضایی بار سنگینی بر دوش قوه قضاییه است که تنها پیشگیری از جرم  است که میتواند آمار ورودی پرونده های را کاهش دهد.

 

وی با بیان اینکه ناجا و قوه قضاییه  پیشانی  مقابله با جرایم است،  تصریح کرد: در بحث پیشگیری از وقوع جرم نیز این دو دستگاه در خط مقدم قرار دارند.

 

جانشین اداره امنیتی و وضعی  قوه قضاییه گفت: 1 هزار و 980 عنوان مجرمانه را در معاونت حفاظت اجتماعی  احصا کرده  که با برسی های به عمل آمده از این تعداد 10 جرم اولویت دار در سطح کشور شناسایی شده است.

 

میرزایی با اشاره به نرم کشوری بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان  در نرم کشوری جایگاه بسیار خوبی دارد اما متاسفانه با وجود امنیت حاکم بر استان احساس امنیت کمتری در استان احساس می شود که امید است با همکاری مسئولین امر این حس نا امنی که از این استان در ذهن مردم وجود دارد از بین برود و شاهد رشد و شکوفایی روز افزون استان باشیم.

 

وی  با اشاره به اقدامات حوزه امنیتی و انتظامی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد: از مهمترین اقدامات این حوزه تشکیل کارگروه مرکزی پیشگیری از گسترش بافت های ناکار آمد شهری ، تشکیل و راه اندازی ستاد های پیشگیری از جرایم انتخاباتی، کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز و پیشگیری از جرایم سایبری است.

 

این مسئول  در ادامه افزود: در مقوله پیشگیری های سایبری راه اندازی سامانه استعلام  تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام افراد، ایجاد نماد الکترونیک برای پیشگیری از سوءاستفاده سایت های فروش محصولات و در حوزه  بانک اطلاعاتی اقدام به تهیه بانک  ژنتیک مجرمین سابقه دار شده است.

 

وی با بیان اینکه سالانه 17 هزار نفر در جاده های کشور جان خود را از دست می دهند، خاطر نشان کرد: در این راستا نیز به نصب دوربین های پلاک خوان در جاده های کشور اقدام شده است.

 

حسین میرزایی در انتها گفت: طی چند سال اخیر با حجم زیادی از کلاهبرداری ها در حوزه پیش فروش منازل رو به رو بوده ایم که در این رابطه نیز با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی به صورت آنلاین می توان در رابطه با این منازل استعلام و امار کلی مالک و خریداران را ارزیابی کرد

 

0 نظر برای “ استعلام آمار مالک و خریداران به صورت آنلاین

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.