صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / ارسال 48 درصد پرونده‌های ورودی محاکم به شوراهای حل اختلاف

ارسال 48 درصد پرونده‌های ورودی محاکم به شوراهای حل اختلاف


ارسال 48 درصد پرونده‌های ورودی محاکم به شوراهای حل اختلاف

رئیس شوراهای حل اختلاف قوه قضاییه گفت: حداقل 48 درصد پرونده‌های ورودی محاکم و دادگستری‌ها به شوراها فرستاده می‌شود و همکاران در شوراها سعی بر سازش در آن‌ها دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران‌، حجت الاسلام محمدمهدی احمدی‌میانجی رئیس شوراهای حل اختلاف قوه قضاییه در نهمین گردهمایی شوراهای حل اختلاف استان تهران اظهار داشت: حدود 80 درصد شوراهای حل اختلاف شهری به سیستم الکترونیکی ثبت پرونده‌ها (cms) وصل هستند و سعی بعدی ما در این است که شوراها را نیز مثل دیگر محاکم قضایی به دفاتر خدمات قضایی اتصال دهیم .

وی گفت: قانون فعلی شوراها سه ساله است و ما تدوین مقدمات قانون دائمی شوراهای حل اختلاف را شروع کرده‌ایم.

وی ن مخالف خود با هزینه‌های پرداختی در شوراها را اعلام و تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات و نشست‌های مختلف و متعدد با دولت، مجلس و در نهایت کمسیون قضایی مجلس، اگر 50 درصد بودجه اعتباری شوراهای حل اختلاف را هم بدهند ما راضی هستیم اما بنا به دلیل مشکلات بودجه‌ای کماکان با کمبودها مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه به زودی طبق دستور کتبی در پایان سال 1394 برای همکاران شورایی شاغل در روستاها تا 150 هزار تومان و همکاران شاغل در شهرها تا 250 هزار تومان مبلغ واریز خواهد شد، از مبلغ واریزی دیگری اضافه بر حقوق اسفندماه به همکاران خبر داد.

معاون قوه قضائیه در خصوص پیگیری‌ها و رایزنی‌های مستمر با ریاست قوه قضاییه و دیگر مقامات مربوط از امتیاز 20 درصدی همکاران شورایی در آزمون‌های استخدامی قوه قضائیه و نیز برگزاری سالانه ویژه قضات شورا خبر داد.

0 نظر برای “ ارسال 48 درصد پرونده‌های ورودی محاکم به شوراهای حل اختلاف

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.