صفحه اصلی / اخبار/ زنان / ارائه منشور حقوق شهروندی، دلیل شفاف بودن دولت با مردم است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران :

ارائه منشور حقوق شهروندی، دلیل شفاف بودن دولت با مردم است


ارائه منشور حقوق شهروندی، دلیل شفاف بودن دولت با مردم است

 

ثریا شارقی گفت، باید در ارتباط با افزایش آگاهی حقوق فردی و خانواده، برای تاثیر گذاری بهتر آن توازن را رعایت کرد. به این صورت که اگر افزایش آگاه حقوق زنان انجام شود مردان هم به همان نسبت در معرض آموزش قرار گیرند. چون همین عدم توازن آموزش خود می تواند چالش زا باشد.

به گزارش خبر گزای برنا در استان تهران، ثریا شارقی در نشستی که با حضور مشاورین امور بانوان فرمانداری‌ها و ادارات  برگزار شد، گفت: ارائه منشور حقوق شهروندی توسط دولت، دلیل شفاف بودن دولت با مردم است. این اقدام قهرمانانه و مدنی دولت نشان می دهد که هیچ راسی از بالا رفتن آگاهی حقوقی مردم نسبت به حقوق و مطالبات خودشان ندارد. برعکس به دنبال این است مردم را به سوی مطالبه گری سوق دهد.

شارقی افزود: باید در ارتباط با افزایش آگاهی حقوق فردی و خانواده، برای تاثیر گذاری بهتر آن توازن را رعایت کرد. به این صورت که اگر افزایش آگاه حقوق زنان انجام شود مردان هم به همان نسبت در معرض آموزش قرار گیرند. چون همین عدم توازن آموزش خود می تواند چالش زا باشد. راهی که می تواند مشروعیت نظام را بیشتر کند این است که ما بتوانیم با به کار بردن ساز و کارهای عملیاتی در دولت، حقوق شهروندی را بیشتر اجرایی کنیم.

0 نظر برای “ ارائه منشور حقوق شهروندی، دلیل شفاف بودن دولت با مردم است

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.