صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / ارائه خدمات درمانی به مددجویان زندان‌، مجازات دخالت در امور پزشکی

ارائه خدمات درمانی به مددجویان زندان‌، مجازات دخالت در امور پزشکی


با حکم دادگاهی در استان فارس پزشک عمومی که متهم به دخالت در امور تخصصی پزشکی محکوم بود با رأی قاضی پرونده موظف به ارائه خدمات درمانی در زندان‌های شیراز شد.

 

 متهم این پرونده که به اتهام دخالت در امور تخصصی پزشکی بدون داشتن مجوزهای لازم تحت پیگرد قرار گرفته بود پس از حضور در دادگاه و محرز شدن بزه انتسابی به جزای نقدی و الزام به ارائه خدمات پزشکی و درمانی به مددجویان زندان به مدت یک سال در بهداری زندان عادل آباد شیراز محکوم شد.

 

این رأی که در راستای اختیارات قانونی قضات در اعمال مجازات های جایگزین حبس صادر شده است در دادگاه تجدید نظر استان نیز تأیید و لازم الاجرا شده است.

 

گفتنی است قانونگذار در مواد63 به بعد قانون مجازات اسلامی با هدف اصلاح و تربیت مجرمین و باز اجتماعی کردن آنان، کاهش جمعیت کیفری زندانیان و همچنین کاهش آثار سوء زندان فصلی را تحت عنوان مجازات های جایگزین حبس پیش بینی کرده است که قضات استان فارس تاکنون با بهره گیری از این ظرفیت قانونی بهترین احکام در این راستا را صادر کرده اند.

 

گفتنی است در صدور مجازات های جایگزین حبس، دادگاه به ملاک هایی مانند سن، شخصیت، نوع جرم، کیفیت ارتکاب جرم، آثار ناشی از جرم، وضعیت و سابقه مجرم توجه می کند.

0 نظر برای “ ارائه خدمات درمانی به مددجویان زندان‌، مجازات دخالت در امور پزشکی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.