صفحه اصلی / اخبار/ مدرسه حقوق / آیا شکایتی که به رضایت ختم شود، سوءِ‌پیشینه می‌شود؟

وکیل شما

آیا شکایتی که به رضایت ختم شود، سوءِ‌پیشینه می‌شود؟


اگر از کسی شکایت شود و سپس در جریان رسیدگی، شاکی رضایت بدهد، آیا این شکایت باعث ایجاد سوءِ‌پیشینه برای متشاکی می‌شود؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند.

پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین، درباره سابقه شدن شکایتی که شاکی رضایت داده، این است:

با سلام میخواستم بگم اگر از دستم شکایت بشه و ان فرد از شکایت خود صرف نظر و رضایت دهد وضمن اینکه نامه ابلاغیه از طرف قاضی به دست من رسید ایا برای من سو پیشینه در سیستم ثبت میشود یا نه؟راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم.توضیح کامل باشد ممنون میشوم

پاسخ:

اگر پس از رضایتِ شاکی، پرونده مختومه شود، حسب مورد قرار موقوفی یا منع تعقیب یا برائت صادر می‌شود و چون محکوم نشده اید، برایتان سوءِسابقه محسوب نمی‌شود.

هیچ نوشته‌ای را بدون مطالعه و دقت کامل امضا نکنید

باسلام وادب اینجانب در شهریور سال گذشته در شرکتی نسبت به یک پروژه مشغول به همکاری شدم و صاحب آن شرکت به من اعلام نمود جهت اجراء پروژه نیاز به پول هست و میخواهم وام از بانک دریافت کنم حال با توجه به گذشت بیش از چند ماه متوجه شده ام وام به حسابی که ایشان برای من باز کرده است با اطلاع بنده و امضاء اسناد قرارداد وام، متوجه شده ام ایشان من را به عنوان یک شخصیت و سمت غیر واقعی یکی از ارگانهای دولتی معرفی کرده است و بانک وجه وام را به حساب بنده واریز و بدون اطلاع به حساب همان شرکتی که من با آن همکاری دارم واریز کرده حالا چگونه بایت طرح دعوا بدهم؟ باتشکر

پاسخ:

 هر نوشته‌ای که امضاء می‌شود، اصطلاحا سندی محسوب می‌شود که تعهداتی را به عهده امضاء‌کننده می‌گذارد. هرکس درحین امضای هر نوشته‌ای، باید به تعهدات مندرج در آن توجه کند. امضای اسناد بدون توجه به تعهدات آنها، باعث نمی‌شود که آن تعهدات قانونا از عهده امضاء‌کننده ساقط شود. در پرسش ذیل، به سوال کارمندی که با امضای چند سند، بدهی آنچنانی بالا آورده، پاسخ داده شده است.

اولا تمامی امضاء‌های شما ذیل اسناد بانکی علیه شما دلیل بوده و قابل استناد می‌باشند. ثانیا اقدام بانک در واریز مبلغ به حساب شرکت هم بدون امضاءِ شما غیر قانونی بوده؛ مگر اینکه شما در زمان افتتاح حساب این اختیار را به شرکت مزبور داده باشید.

 

0 نظر برای “ آیا شکایتی که به رضایت ختم شود، سوءِ‌پیشینه می‌شود؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.