صفحه اصلی / اخبار/ مدرسه حقوق / آیا در جریان رسیدگی به پرونده می‌توان به پیامک استناد کرد؟

آیا در جریان رسیدگی به پرونده می‌توان به پیامک استناد کرد؟


با سلام بنده مبلغی را به کارت شخصی انتقال داده ام. و قرار بوده ظرف یک هفته مسترد نماید. شاهد هم ندارم؛ اما متن پیامک های ردو بدل شده واقعیت اظهارات بنده را تائید خواهد کرد. نظر به اینکه موضوع حقوقی و در شورا قابل طرح می باشد، ایا استناد به متن پیامک ملاک اعتبار است و شورا در این رابطه می تواند استعلام نماید تا متن پیامک فی مابین با قرض گیرنده توسط شرکت همراه اول در اختیار شورا قرار گیرد. با سپاس از پاسختان

پاسخ:
استناد به پیامک ها ممکن می باشد. از طرف دیگر شورای رسیدگی کننده، امکان انجام اقدامات مقتضی خواهد داشت.

 

 

اثبات نشدن اتهام برای اتهام زننده مسئولیت دارد

 

با سلام.من و همسرم مدتی است که جدا شده ایم؛ البته هنوز دادخواستی جهت طلاق نداده ایم.همسرم طی شکایتی از اینجانب که به تازگی به دستم رسیده اذعان داشته که بنده مدارک شناسایی و علی الخصوص یک برگ چک ایشان را از منزل ایشان به سرقت برده ام.برای اثبات بی گناهیم چه مراحل قانونی را باید انجام دهم.و اینکه ایشان این کار را برای عدم پرداخت نفقه و اینکه در آینده مدرکی علیه بنده درصورتی که جدا نشویم داشته باشند، انجام داده اند.لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ:
صرف بیان و طرح ادعا نمی تواند دارای اثر باشد؛ بنابراین همسرتان که مدعی می باشند می بایست ادعای خود را به طریق قانونی اثبات نمایند. در غیر اینصورت برای شما امکان طرح شکایت افترا وجود خواهد داشت.

0 نظر برای “ آیا در جریان رسیدگی به پرونده می‌توان به پیامک استناد کرد؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.