صفحه اصلی / اخبار/ مدرسه حقوق / آیا توهین تلفنی جرم است

وکیل شما

آیا توهین تلفنی جرم است


آیا توهین تلفنی جرم است

آیا توهین تلفنی جرم است

 

آیا اگر کسی بصورت تلفنی فردی را مورد توهین قرار دهد، این امر از نظر قانونی قابل پیگیری هست و آیا توهین بصورت تلفنی هم جرم محسوب می‌شود؟

 

با سلام. آیا اگر کسی بصورت تلفنی به فردی توهین کند، این امر قابلیت پیگیری خواهد داشت؟

 

پاسخ:

توهین به هر صورت که انجام شود، جرم محسوب می‌شود. قانون حتی توهین بصورت اشاره را هم جرم دانسته و قابلیت پیگیری برای آن قائل شده است. البته محکومیت توهین‌کننده در دادگاه، در گرو اثبات آن با روش‌های مختلف، ازجمله شهادت شهود است.

 

 

 

 

 

آیا زن می‌تواند پس از مرگ همسرش حقوق خود را از ورثه او مطالبه کند؟

 

سلام پدر من دارای 2 همسر و14فرزند که ازهر همسر7فرزند دارد.اواخر عمر خودبدون اطلاع فرزندان زن قدیم کل زمینهای کشاورزیش رادر دفترخانه به نام پسر بزرگتر از زن دوم میکند تا فرزندان زن اولش به این مال دسترسی نداشته باشند و آنان بتوانند زمین ها را بین 7 فرزند زن دوم تقسیم کنند. ضمنا زن اول 30 سال هست در خانه پسرش زندگی می‌کند و شوهرش هیچگونه نفقه ای اعم از خانه وخرج و مخارج در اختیار او قرار نداده. خواهشمند است بفرمایید چگونه فرزندان زن اول میتوانند به حقوقشان برسند. 1- ایا میتوانند شکایت کنند که با فریب دادن پدر سند را به نام خود انتقال داده است؟ ایا این اقدام جزء سندهای صوری محسوب میشود؟ از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم

 

پاسخ: 

هرکس حق دارد در زمان حیات خود، اموال خود را به دیگران منتقل کند. بنابراین در شرایط عادی، انتقال اموال پدرتان به فرزندان همسر دوم، بشرط آنکه در شرایط صحت عقل انجام شده باشد، نافذ است؛ اما اگر ايشان اسناد را در زماني انتقال داده اند كه محجور بوده اند و اين امر ثابت شود، اسناد انتقال قابل ابطال مي باشد

ضمنا زن پس از مرگ همسرش می‌تواند از حیث حق و حقوق قانونی خود مثل مهریه و نفقه که به گردن شوهرِ متوفی دارد، به وراث او مراجعه کند.

 

0 نظر برای “ آیا توهین تلفنی جرم است

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.