صفحه اصلی / اخبار/ حقوق شهروندی / آیا با ازدواج مجدد مرد، زنِ اول می‌تواند با گرفتن حق‌وحقوق خود ازدواجش را برهم بزند؟

آیا با ازدواج مجدد مرد، زنِ اول می‌تواند با گرفتن حق‌وحقوق خود ازدواجش را برهم بزند؟


سلام. خسته نباشین. من۲۳سالمه سه سال پیش باپسرداییم ازدواج کردم وبچه هم ندارم حدودهفت ماه پیش همسرم منوباخانمی آشناکرد که بعد فهمیدم باهمسرم رابطه نامشروع داره ورابطشون علنی شد. همسرم منو با اسلحه تهدید کرد که باید رضایت بدم ایشان راعقدکنه؛ ولی من ازترس جونم خونه‌مو ترک کردم. با وجود اینکه رابطه نامشروع‌شونو به دادگاه اعلام کردم و مدارکی رو هم در این مورد دادم، ولی دادگاه کیفری حکم برائت براشون صادرکرد و پرونده هم مختومه شد و بعد مدتی صیغه کردن. الان شوهرم ادعا میکنه که باید نفقه ومهرمو ببخشم که طلاقم بده یا باید با این خانم زندگی کنم. منم حاضربه اینکارنیستم و به مهرمم احتیاج دارم. لیسانس دارم وپدرمو ازدست دادم و کسیو ندارم که خرجمو بده.تنها امیدم مهرمه که باهاش زندگی کنم. توروخداکمکم کنید که بتونم مهریه وطلاقموبگیرم .متشکرم

پاسخ:
در پاسخ به سوال شما باید بیان داشت که برای شما این امکان وجود خواهد داشت تا از راه های متفاوتی از همسر خود جدا شوید.
اول، به جهت تخلف همسرتان در اخذ اجازه از شما برای ازدواج مجدد، امکان جدایی و برهم زدن ازدواج برای شما وجود خواهد داشت.
دوم، مطابق قانون در صورتیکه وضعیتی ایجاد شود که ادامه زندگی را برای شما با مشقت و سختی همراه سازد و تحمل آن برای شما مشکل باشد، می توانید از دادگاه تقاضای طلاق نمایید. در این حالت بعد از اثبات عسر و حرج در دادگاه، دادگاه می تواند مرد را الزام به طلاق نماید.
از طرفی دیگر در رابطه با مهریه و نفقه باید بیان داشت که این حقوق قانونی می باشند، لذا همسرتان نمی تواند شما را محبور کند تا از این حقوق قانونی خود گذشت نمایید و حتی می توانید بدون اقدام به طلاق جهت اخذ مهریه و نفقه اقدام نمایید.
و در پایان باید بیان داشت که تهدید نمودن دیگران مطابق قانون جرم می باشد و در صورت اثبات مجازات هایی چون تا دوسال حبس در پی خواهد داشت.

0 نظر برای “ آیا با ازدواج مجدد مرد، زنِ اول می‌تواند با گرفتن حق‌وحقوق خود ازدواجش را برهم بزند؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.