صفحه اصلی / اخبار/ حقوق و اقتصاد / «هدیه»؛ طرح جدید بخشودگی جرائم تأخیر بانک آینده

اخبار پولی مالی

«هدیه»؛ طرح جدید بخشودگی جرائم تأخیر بانک آینده


به‌ دنبال استقبال گسترده از طرح «طراوت» و نتایج مثبت آن برای گیرندگان تسهیلات، طرح جدیدی با عنوان «هدیه»، از سوی بانک آینده عملیاتی شد.

شرایط پیش‌ بینی شده در طرح «هدیه» که در بازه زمانی 1395/05/01 تا یایان 1395/06/21، (مصادف با عید سعید قربان) اجرا می‌گردد، به شرح زیر می‌باشد:

بخشودگی 100 درصد جریمه تأخیر تأدیه مازاد بر نرخ معامله (حداکثر به‌ میزان مابه‌ التفاوت نرخ وجه التزام و سود تسهیلات اعطایی) در صورت تسویه کامل مطالبات، بدون توجه به نرخ سود تسهیلات، نوع تسهیلات پرداختی و پلکانی بودن جریمه تأخیر.

بخشودگی جرائم تأخیر تأدیه اقساط معوق تسهیلات اقساطی در صورت واریز یک‌ جا و به‌روز رسانی اقساط.

تسهیلات سررسید شده (با سررسید کم‌ تر از دو ماه) نیز در صورت تسویه کامل، مشمول بخشودگی جرائم تأخیر تأدیه می‌گردند.

اعمال تخفیف در نرخ سود بعد از سررسید تسهیلات اعطایی بین 1 تا 5 درصد و بسته به نرخ تسهیلات در زمان دریافت.

توجه:

اعمال تخفیف در نرخ سود بعد از سررسید، صرفاً جهت تسهیلات تسویه شده در بازه زمانی اجرای طرح هدیه بوده و به‌روز رسانی اقساط معوق، مشمول تخفیف سود بعد از سررسید نمی‌گردد.

مشتریانی که در طول اجرای طرح، به شعب بانک آینده مراجعه و به هر نحوی نسبت به تعیین تکلیف بدهی خود، اقدام نمایند؛ به میزان هر مرحله واریزی، مشمول بخشودگی جرائم تأخیر تأدیه می‌شوند.

بانک شهر نخستین بانک عامل ایرانی در طرح ابتکار شکوفایی شهری

بانک شهر، به عنوان نخستین بانک عامل ایرانی در طرح ابتکار شکوفایی شهری از سوی برنامه اسکان بشر ملل متحد(un-habitat)  برگزیده شد.
دکتر حسین محمد پورزرندی در مراسم افتتاح نخستین دفتر منطقه‌ای طرح ابتکار شکوفایی شهری در ایران که با حضور اعضای برنامه اسکان بشر ملل متحد(یو ان هبیتت)، استاندار و شهردار قزوین، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس و مدیرعامل بانک شهر افتتاح شد،گفت: بانک شهر، امروز در همه شهرها نقش مهمی در توسعه زیرساخت شهری، به ویژه حمل و نقل عمومی داشته است و مردم در کلانشهرهای بزرگ شاهد خدمات بانک شهر هستند.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد، گفت: در این تفاهم‌، بانک شهر به دلیل سوابق درخشان خود در حوزه خدمات شهری به عنوان بانک عامل شکوفایی شهری انتخاب شد و قرار است تا با ایجاد صندوق جهانی شکوفایی شهری، امکان توسعه خدمات برای 45کشور فراهم شود.
مدیرعامل بانک شهر، اظهار کرد: شهرهای امروز برای انجام امور خود با مشکلات زیادی در تامین منابع خود مواجه هستند و بانک شهر افتخار دارد بتواند به عنوان بانک عامل در رفع این مشکلات، با ایجاد صندوق جهانی شکوفایی شهری تاثیرگذار باشد.
به گفته وی، برای اولین بار است که یک بانک ایرانی به عنوان بانک عامل این طرح انتخاب شده است و راه‌اندازی این صندوق موجب می‌شود تا با سایر نهادهای بین‌المللی وارد مذاکره شویم و منابع مالی مورد نیاز برای رفع مشکلات شهرها را فراهم کنیم.
پورزرندی خاطر‌نشان کرد: با ایجاد این صندوق، مدیریت جایزه جهانی نیز در این زمینه، به بانک شهر اختصاص می‌باید و به طور حتم حضور این بانک در عرصه‌های جهانی‌، می تواند برای نظام جمهوری اسلامی و سیستم بانکی حائز اهمیت باشد.
در ادامه این مراسم، مرتضی خامی، رئیس هیات‌مدیره بانک شهر نیز با اشاره به خدمات این بانک در عمران و آبادی شهرها اظهار کرد: برای همراهی با نظام بانکداری در کشور، حضور در عرصه‌های بین‌المللی بسیار مهم است و یو ان هبیتت و عاملیت صندوق ابتکار شکوفایی شهری، فرصت مناسبی است تا علاوه بر حضور موفق در این عرصه، خدمات مورد نیاز شهرها به آنان ارائه شود.
به گفته وی، تا کنون هیچ سازمان، بانک و نهاد دولتی  در ایران موفق به این کار نشده است و امیدواریم بانک شهر در انجام امور این حوزه موفق باشد.

 

 

 

انتخاب عضو جدید هیات مدیره بانک ملت در مجمع فوق العاده

 با برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک ملت، عضو جدید هیات مدیره این بانک انتخاب شد. در این مجمع که به ریاست علیرضا عسگری مارانی نماینده سهامداران عمده و نظارت رجبیان و باطنی و منشی گری نورمحمدحسینی مدیر حقوقی بانک ملت برگزار شد، دکتر هادی اخلاقی فیض آثار به عنوان عضو جدید، جایگزین کورش معدلت در ترکیب هیات مدیره این بانک بورسی شد.

بر این اساس، دکتر هادی اخلاقی فیض آثار که پیش از این با رای اعضای هیات مدیره، سکان هدایت بانک ملت را به دست گرفته بود،با رای سهامداران در مجمع عمومی فوق العاده، به ترکیب هیات مدیره این بانک نیز اضافه شد.

 

شعب بانک قرض‌الحسنه رسالت تحت‌پوشش بیمه‌کوثر

شعب بانک قرض‌الحسنه رسالت سراسر کشور برای دومین سال متوالی تحت‌پوشش بیمه‌های آتش‌سوزی، باربری و درمان شرکت بیمه‌کوثر قرار گرفتند.         

شعب بانک قرض‌الحسنه رسالت تحت‌پوشش بیمه‌کوثر

با مذاکرات و توافقات به‌عمل آمده، تمامی اموال منقول و غیرمنقول شعب بانک قرض‌الحسنه رسالت تحت‌پوشش این بیمه هستند.

حسن سماک امانی ضمن تقدیر از اعتماد بیمه‌گذاران، رضایت مشتری از خدمات دریافتی سال گذشته را دلیل اصلی این توافق اعلام و خاطرنشان کرد: ارتقا کیفیت خدمات متناسب با نیاز بیمه‌گذاران از اهداف اصلی بیمه‌کوثر است که ضمن رعایت اصل مشتری‌مداری این مهم به‌صورت مستمر پیگیری و انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بانک قرض‌الحسنه رسالت بانکی غیرتجاری و تقریباً اجتماعی است، گفت: انعقاد انواع قرارداد‌های بیمه‌ای با هر یک از بیمه‌گران در راستای کاهش دغدغه مدیران و کارکنان بوده و باعث می‌شود آنان بتوانند با آرامش‌خاطر اهداف سازمان خویش را محقق سازند.

بانک مرکزی با افزایش سرمایه بانک پارسیان موافقت کرد

در نامه بانک مرکزی ج.ا.ا به مدیرعامل بانک پارسیان آمده است : موضوع افزایش سرمایه مزبور در مجمع عمومی فوق العاده آن بانک با رعایت قوانین و مقررات موجود و ضمن رعایت موضوع سلب حق تقدم از سهامداران ناقض حدود مقرر در ماده(5)  قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، از نظر بانک مرکزی ج.ا.ا بلامانع است.
شایان ذکر است؛ بر اساس الزامات کمیته بال ، کفایت سرمایه بانک که مستقیما بر افزایش توانایی و ظرفیت بانک در ارائه خدمات بانکی اثر دارد شامل افزایش توانمندی در جذب منابع، ارتقای سهم بازار، توسعه ظرفیت بانک در اعطای تسهیلات ، افزایش امکان در گسترش شبکه شعب، رشد سودآوری و بازده بانک  ، می شود . همچنین از این طریق می توان به افزایش سهم بانک در ارائه خدمات بانکی، توسعه توانایی و ظرفیت بانک در گسترش فعالیت‌های ارزی و کاهش ریسک عملیاتی بانک دست یافت .

0 نظر برای “ «هدیه»؛ طرح جدید بخشودگی جرائم تأخیر بانک آینده

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.