صفحه اصلی / اخبار/ صفحه اول / نامه محرمانه اسكودا!

نامه محرمانه اسكودا!


حسن كيا وکیل دادگستری

اسناد سري از بار معنايي قانوني تعريف شده‌اي بهره مند بوده و با اسناد و نامه‌هاي «محرمانه» تفاوت دارد. نقض مضمون اسناد سري كه واقعا سري محسوب مي‌شوند بي ترديد جرم است و نقض نامه هاي محرمانه دو گونه: نوع اول نامه‌هاي خصوصي و شخصي است كه بي‌شك، نقض حريم خصوصي است و در اين حد آثار دارد.

نوع دوم نقض نامه هاي «خودخوانده»ي محرمانه است،كه افشاي آن نه جرم است نه تخلف و نه نقض حريم خصوصي، بلكه اعلان كاري است كه نهاد موظف به اعلان و شفاف سازي؛ به دنبال پنهان كاري بي‌هدف و يا غالباً هدفمند است.

امروز، نامه چند صفحه‌اي اسكودا به روساي كانون‌ها با تاكيدبر محرمانه بودن و دور نگه داشتن مفادآن از سايت ها و تلگرام و محيط مجازي!  به دستم رسيد كه حسب وظيفه خود در شفاف‌سازي و نقد به اطلاع همكاران محترم مي‌رسانم. اتحاديه يا اسكودا از كانون‌ها به جد و اصرار خواسته است همايش هيات عمومي كانون‌هاي وكلا كه همواره و هر شش ماه برگزار مي‌شود. براي اولين بار در طول تاريخ اش برگزارنشود... جهت اطلاع خوانندگان، قرار بود اين همايش پس از سال‌ها در تهران (توسط كانون مركز) تشكيل شود. بدتر از آن، اعلام گرديد موضوع قابل توجهي در دستور جلسه آينده همايش اتحاديه نيست و نيازي به تشكيل جلسه وجود ندارد. واقعا دستور و مشكلات خاصي نيست و همه چي حل است!

گمانه‌زني حقير از اين بدعت بي‌نظير:

شايد هواي تهران در تير ماه صفاي همايش بهاري سرعين و خرم آباد و سنندج را ندارد، پس چه بهتركه به تعويق بيافتد و البته حتماً مشكل خاصي هم جامعه وكالت ندارد؟ فشار بي‌سابقه در از بين بردن ظرفيت آزمون وكالت، برنامه پنجم توسعه، آيين نامه تعرفه حق‌الوكاله و آيين نامه تشكيل موسسات حقوقي و نحوه تبليغ و... اهميت ندارد و آن دستورهاي خاطره‌آميز هيات عمومي  و همايش چند صد ميليوني اتحاديه در گذشته بسيار حياتي‌تر بود و نبايد قياس كرد!

خير....

ظاهرا تشكيل اين همايش تاثير گذار در شهر"تهران" وامكان لابي و هماهنگي براي  "تعيين هيات رييسه اتحاديه در اجلاس اتي" اصل مطلب و جان كلام است. ترس از اتفاقات انتخابات قبل موجب اين تصميم عجيب و ظريف شد؟(همچنين به دنبال آن هستند.دكتر شهبازي نيازبه عنوان رقيب استاد مالكي و حتي ممكن است استاد جندقي ساخته شود تا راه براي خانم دكتر داودي كه الفت بيشتري دارد به عنوان (مدودوف)باز شود ورجاي واثق دارم

استاد شهبازي نيا همسان دكتر كامران آقايي و امثال وي نيستند و مديران كانون هانيز هوشيار  و متفاوتند.

تن دادن يا تن ندادن كانون ها به اين درخواست خلاف مصالح وكلا وبي تفاوتي به مصيبت هاي تحميل شده بر وكالت در اين مدت براي رييس شدن يا نشدن فلاني در اتحاديه و ..و جهان سومي عمل كردن از چشمان تيز بين جامعه وكالت به دور نخواهد بود وصحت و قاطعيت  استقلال تصميم شوراي اجرايي وكانون ها ميزان هوشياري،عزت و استقلال نفس مديران محترم را خواهد رساند.

جناب استاد كشاورز به يك سوال پاسخ بدهيد لطفا:

شما نايب و امين وكلا هستيد يا سرپرست و كفيل وكلايي كه وضع شان هر روز بدتر مي شود و عده اي ناخواسته به دنبال صندلي؟!

نامه را خودتان عينا به اطلاع اربابان واقعي كانون ها وموكلين تان برسانيد و نهراسيد!؟

0 نظر برای “ نامه محرمانه اسكودا!

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.