صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / لایحه برداشت 5/1 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی

لایحه برداشت 5/1 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی


**************************

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس، گفت: لایحه برداشت ۱.۵میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی چاقوی دو لبه بوده که اجرای صحیح و ناقص آن هرکدام شرایط خاصی برای کشور ایجاد می کند.

 

غلامرضا کاتب در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فعالیت های فراکسیون تولید و اشتغال  در سال جدید، گفت: جلسات مستمری برای بررسی لایحه برداشت 1.5 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی جهت اشتغالزایی در مناطق روستایی، عشایری و با الویت مناطق محروم و مرزی  برگزار شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، افزود: به موازات قرار گرفتن این لایحه در دستور کار مجلس سعی می شود در جلسات فراکسیون با دعوت از صاحب نظران و همچنین طراحان این لایحه و کارشناسان وزارتخانه های دست اندرکار نقاط ضعف آن برطرف و لایحه جامعی در صحن علنی به تصویب برسد.

لایحه برداشت 1.5 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی

کاتب با بیان اینکه لایحه برداشت 1.5 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی بسیار حساس و مهم بوده و همچون چاقوی دولبه می تواند اثر گذار باشد، ادامه داد: در صورت اجرای صحیح و اصولی و با درنظر گرفتن شرایط کشور این لایحه می تواند به عنوان یک نقطه قوت در دولت دوازدهم مطرح شود و با اجرای ناقص و بدون قبول بار مسئولیتی نیز به پاشنه آشیل و نقطه ضعف نه تنها دولت دوازدهم مبدل شود، بلکه اثرات سوء و منفی آن سایر زحمات دولت را در عرصه اقتصاد تحت شعاع خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه مجلس به دنبال راه های دستیابی به اشتغالزایی و رفع بحران بیکاری بسیار  فعال و پویا است، یادآور شد: نمایندگان مردم به دنبال فرصت های طلایی برای ایجاد تحرک در زمینه اقتصاد و اشتغال هستند،  لذا به دلیل حساسیت موضوع و چگونگی اجرا باید بسیار موشکافانه و با درنظر گرفتن جوانب امر گام برداشت، تا همچون سوابق طرح های مشابه گذشته خطر انحراف از اهداف را کاهش داده و به صفر رساند.

0 نظر برای “ لایحه برداشت 5/1 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.