صفحه اصلی / اخبار/ عدالتخانه / در آیینه قوانین و مقررات (4)

در آیینه قوانین و مقررات (4)


در آیینه قوانین و مقررات (4)

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری مهم‌ترین عناوین مقررات ابلاغي در بازه زماني پنج شنبه 31/04/95 لغایت چهارشنبه 06/05/95 به قرار ذیل بوده است:

مصوبات هیأت وزیران:

  1. آيين نامه اجرايي مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز؛

این مقرره در جلسات مورخ 1395/04/06و1395/04/30  هیئت وزیران تصویب و با شماره 51520 مورخ1395/05/03  از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 3/10/1392؛

ماده ۵۵ ـ فروش کالای قاچاق منوط به رعایت کلیه ضوابط قانونی از جمله ضوابط فنی، ایمنی، بهداشتی و قرنطینه‌اي است. در صورتی که فروش کالا مطابق ضوابط فوق بلامانع باشد و به تولید و تجارت قانونی و نیاز واقعی بازار لطمه وارد نکند، پس از اخذ مجوز از مراجع ذی‌ربط و نصب رمزینه موضوع ماده (۱۳) این قانون،‌ توسط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی فروخته مي‌شود.

آیین‌نامه اجرایی این ماده توسط ستاد تهیه مي‌شود و به تصویب هیأت ‌وزیران مي‌رسد.

تبصره ـ درباره آن دسته از کالاهای قاچاق که وفق قوانین در اختیار سازمان‌ها و نهادهای دیگر از جمله نهاد مأذون از سوی ولی فقیه قرار دارد مانند کالاهای قاچاق بلاصاحب و صاحب متواری و مجهول‌المالک، سازمان یا نهاد مربوط موظف است در فروش اموال مذکور مقررات این قانون را رعایت نماید.

ماده ۵۶ ـ صدور یا معدوم‌کردن کالاهای قاچاق مکشوفه که فاقد ضوابط فنی، ایمنی، بهداشتی و قرنطینه‌ای است و کالاهای قاچاق ممنوع و همچنین آن بخش از کالاهای موضوع ماده (۵۴) که فروش آن در کشور به تولید داخلی و تجارت قانونی لطمه مي‌زند برابر آیین‌نامه‌اي است که توسط ستاد تهیه مي‌شود و به تصویب هیأت ‌وزیران مي‌رسد.

  1. تصويبنامه درخصوص مذاكره، پيش امضا و امضاي موقت موافقتنامه بازرگاني فيمابين دولت جمهوري اسلامي ايران و كشور جمهوري كنيا توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت؛

این مقرره در جلسه مورخ1395/04/30  هیئت وزیران تصویب و با شماره 52366 مورخ 1395/05/04 از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

  1. آيين نامه اجرايي بند (و) تبصره 13 قانون بودجه سال 95 كل كشور؛

این مقرره در جلسه مورخ 30/04/1395 هیئت وزیران تصویب و با شماره 52723 مورخ 1395/05/05 از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

از قانون بودجه سال 1395 کل کشور (مصوب 1395/02/27 مجلس شورای اسلامی):

تبصره 13 ـ ...

و - كليه بانک هاي كشور اعم از دولتي، غير دولتي و مؤسسات مالي و صندوق ‌هاي حمايتي كه به بخش كشاورزي تسهيلات پرداخت نموده‌ اند، موظفند باز پرداخت وامهاي اشخاص حقيقي و حقوقي غير دولتي كه دچار خسارت خشكسالي يا سرما زدگي يا آفات و بيماري ‌هاي همه‌ گير و يا حوادث غير مترقبه و يا آتش ‌سوزي غير عمدي شده باشند را با تأييد كار گروهي متشكل از نمايندگان جهاد كشاورزي شهرستان، بانك مربوطه در شهرستان، صندوق بيمه كشاورزي شهرستان و فرمانداري شهرستان مشروط به تأمين بار مالي اضافي از محل اعتبارات ماده (۱۲) قانون تشكيل سازمان مديريت بحران كشور و اعتبارات پيش ‌بيني ‌نشده قانون بودجه به مدت سه سال امهال كنند.

  1. آيين نامه اجرايي بازديد و مراجعه نمايندگان دستگاه هاي اجرايي به واحدهاي توليدي؛

این مقرره در جلسه مورخ 1395/05/03 هیئت وزیران تصویب و با شماره53567  مورخ1395/05/06  از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

 

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نسخه ابلاغی مصوبات فوق می‌توانند با عضويت در کانال تلگرام «اطلاع‌رسانی عمومی قوانین و مقررات» معاونت حقوقي رياست‌جمهوري به نشانی Telegram.me/dotic و يا سامانه رایانامه حقوقی (از طريق سايت www.dotic.ir)، متن قوانین و مقررات را ملاحظه نمايند.

دریافت  بروز«خلاصه مذاکرات مجلس شورای اسلامی»

عموم هموطنان می‌توانند با عضویت در کانال تلگرام اطلاع‌رسانی عمومی قوانین و مقررات، متن «خلاصه مذاکرات مجلس شورای اسلامی» را در قالب فایل PDF به صورت بِروز دریافت نمایند.

 

0 نظر برای “ در آیینه قوانین و مقررات (4)

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.