صفحه اصلی / اخبار/ حقوق و قضا / اعدام شیخ نمر نقض حقوق بین‌المللی است/ سازمان کنفرانس اسلامی برای رسیدگی به موضوع جلسه فوق‌العاده برگزار کند

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس :

اعدام شیخ نمر نقض حقوق بین‌المللی است/ سازمان کنفرانس اسلامی برای رسیدگی به موضوع جلسه فوق‌العاده برگزار کند


«میرهادی قره سید رومیانی» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در واکنش به اعدام «شیخ نمر» از سوی دولت آل سعود اظهار کرد: اعدام علامه شهید نمر باقر النمر از دو بعد الهی و دینی و حقوقی قابل تامل است.

«میرهادی قره سید رومیانی» در گفت‌وگو با  میزان، در واکنش به اعدام «شیخ نمر» از سوی دولت آل سعود اظهار کرد: اعدام علامه شهید نمر باقر النمر از دو بعد الهی و دینی و حقوقی قابل تامل است. 
وی ادامه داد: از منظر دینی خداوند در قرآن وعده از بین رفتن حکومت‌هایی را داده که مستکبر شده‌اند این در حالی است که عربستان با توجه به شرایطی که دارد به خوبی مشخص است که دچار تکبر و غرور در حکمرانی شده است و این خصلت مغایر با خادم الحرمین بودن است. 
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: اعدام شیخ نمر از لحاظ حقوق داخلی، بین المللی و حقوق بشر موجب ضمان کشور عربستان و بیانگر مخالفت آشکار و نقض حقوق بین‌اللملی است. 
رومیانی گفت: به لحاظ حقوق بشر حقوق عینی و طبیعی علامه شهید از بین رفته و اعدام وی به بهانه خروج از حکومت اسلامی و ابراز عقیده نوعی مبارزه با آزادی بیان است که این جنایت در واقع محاکم انگیزاسیون در قرون وسطا را به ذهن متبادر می‌کند. 
وی تصریح کرد: سازمان ملل با ارسال گزارشگر ویژه حقوق بشر به وظیفه خود عمل کند و از طرفی دیوان بین المللی کیفری باید رسیدگی به این موضوع را به کمیته تحقیق ارجاع دهد. 
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پایان گفت: سازمان کنفرانس اسلامی به منظور رسیدگی به این جنایت باید جلسه فوق‌العاده برگزار کند چرا که نحوه برخورد عربستان در بحرین و یمن، تحرکات در منطقه، حادثه فرودگاه جده  و فاجعه منا از ذهن مسلمانان پاک نخواهد شد.
 

0 نظر برای “ اعدام شیخ نمر نقض حقوق بین‌المللی است/ سازمان کنفرانس اسلامی برای رسیدگی به موضوع جلسه فوق‌العاده برگزار کند

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.