خبرخوان

  • تشریح آخرین وضعیت لایحه قضازدایی

    ابوالفضل ابوترابی» در ارتباط با آخرین وضعیت لایحه قضازدایی اظهار کرد: این لایحه در کمیسیون‌های فرعی مجلس مورد بررسی قرار گرفت. وی ادامه داد: لایحه قضازدایی در نوبت رسیدگی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس قرار دارد اما رسیدگی نهایی به این لایحه احتمالاَ به مجلس بعدی کشیده می‌شود.

  • دولت مکلف به توسعه زیرساخت ها و تجهیزات بنادر شد

    نمایندگان مردم در خانه ملت، دولت را مکلف به توسعه زیرساخت ها و تجهیز بنادر و همچنین مدیریت واردات و صادرات از طریق دستگاه های اجرایی ذیربط کردند. نمایندگان در نشست مجلس شورای اسلامی، با 154 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در جلسه با ماده واحده طرح تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر موافقت کردند.

  • تعیین نحوه مجازات تخلفات شرکت‌های بیمه‌ای در اجرای قانون؛ از توبیخ تا لغو پروانه فعالیت

    نمایندگان مردم در خانه ملت، مجازات تخلف یا قصور شرکت های بیمه ای در اجرای قانون را مشخص و بیمه مرکزی را موظف به نظارت بر حسن اجرای این قانون کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با ماده 59 لایحه بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه موافقت کردند.در ماده 59 آمده است: بیمه مرکزی بر حسن اجرای این قانون نظارت نموده و در صورت قصور یا تخلف هر یک از شرکت های بیمه در اجرای قانون، متناسب با قصور یا تخلف مربوط اقدامات ذیل را به عمل می آورد