صفحه اصلی / خبرخوان / موافقت رییس قوه قضاییه با تبدیل اوین به پارک

موافقت رییس قوه قضاییه با تبدیل اوین به پارک


قالیباف خبر داد؛

شهردار تهران از موافقت رییس قوه قضاییه با طرح خروج زندان اوین از تهران و تبدیل آن به فضای سبز خبر داد. 
محمد باقرقالیباف در مورد تبدیل زندان اوین به بوستان، گفت: 9 ماه قبل در محضر آیت‌الله لاریجانی رییس قوه قضاییه بحث خروج زندان اوین از تهران و تبدیل آن به فضای سبز را مطرح کرده و ایشان فرمودند که باید این موضوع بررسی شود و درجلسه ای که دوهفته قبل از پایان سال داشتیم ایشان عنوان کردند که با اصل طرح موافقند؛ اما باید موضوع را بصورت کارشناسی بررسی کنیم. 


وی ادامه داد که 10 روز قبل به بخش املاک شهرداری اعلام کردم تا زمینه‌های لازم برای اجرای این طرح را بررسی کنند؛ چراکه برای تبدیل اوین به فضای سبز باید مشکلات ساختمانی حل و ظرفیت‌هایی ایجاد شود؛ اما بحث خروج زندان‌ها از تهران باید استارت بخورد. 
وی بااشاره به پیشنهاد واگذاری مدیریت درمان پایتخت به شهرداری نیز گفت: باید این کار از یک جایی شروع شود و امیدواریم از آنجایی که مشترکات زیادی با وزارت بهداشت داریم این موضوع اغاز شود. 
قالیباف درمورد جانمایی نامناسب بیمارستان‌ها در تهران، اظهار کرد: می‌توان بیمارستان‌ها را به محلی بهتر منتقل و نسبت به تغییر کاربری ساختمان‌های پیشین آنها اقدام کرد، به عنوان مثال بیمارستان مفید از لحاظ جغرافیایی درمحل نامناسبی قرار دارد و می‌توان با جابجایی آن مشکلات را حل کرد. 
شهردار تهران درمورد واگذاری پردیسان نیز گفت: پارک پردیسان هشت برابر پارک ملت است و بارها بیشنهاد شده که بهره برداری از این پارک به شهرداری داده شود تا مردم از آن استفاده کنند.

معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور عنوان کرد 
قانون آیین دادرسی کیفری جدید از ابتدای تیر اجرایی می شود 
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: قانون آیین دادرسی کیفری جدید مصوب چهارم اسفندماه 92 از ابتدای تیرماه سال ۹۴ در سراسر کشور اجرایی می‌شود. 
محمد مصدق در جلسه تبادل نظر با مقامات ارشد قضایی استان کرمان در زمینه قانون آیین دادرسی کیفری جدید، اظهار کرد: طبق ماده ۲۷ این قانون، دادستان مرکز شهرستان کرمان بر اقدامات دادستان‌ها، مقامات قضایی دادسراهای شهرستان‌های آن استان و افرادی که وظایف دادستان را در دادگاه بخش برعهده دارند و از حیث این وظایف و نیز حسن اجرای آراء کیفری، نظارت و تعلیمات لازم را ارئه می‌کند.
این مقام قضایی ادامه داد: طبق ماده ۹۲ قانون جدید آیین دادرسی کیفری، تحقیقات مقدماتی تمام جرائم بر عهده بازپرس است و در غیر جرائم موضوع ماده (۳۰۲) این قانون، درصورت کمبود بازپرس، دادستان نیز دارای تمام وظایف و اختیاراتی است که برای بازپرس تعیین شده است.


عضو هیات‌مدیره کانون سردفتران و دفتریاران: 
صلاحیت سردفترانی که خودرو را بدون سند رسمی نقل و انتقال دهند،سلب می‌شود 
عضو هیات‌مدیره کانون سردفتران و دفتریاران گفت: سردفترانی که خودرو را بدون سند رسمی قبلی نقل و انتقال دهند، سلب صلاحیت می‌شوند.
مدتی است برخی از خریداران خودرو پس از تعویض پلاک به دفترخانه مراجعه نمی‌کنند و‌گاه یک خودرو بدون ثبت رسمی چند دست می‌چرخد. از این رو یکی از اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد برای ثبت رسمی چنین خودروهایی باید مالکان قبلی در دفترخانه حاضر شوند و سردفترانی که این موضوع را رعایت نکنند برای همیشه از سمت سردفتری برکنار خواهند شد. 
احمد علی سیروس، خزانه دار و عضو هیات مدیره کانون سر دفتران و دفتریاران اظهار کرد: حدود ۴۵ درصد از معاملات خودرو، معاملات واسطه‌ای است و واسطه‌ها و دلال‌ها میل دارند بدون ثبت رسمی سند و مراجعه به دفا‌تر اسناد رسمی، تنها با تعویض پلاک، خودرو‌ها را خرید و فروش کنند تا هزینه کم تری بپردازند. 
وی تصریح کرد: گاهی پیش می‌آید یک خودرو بدون ثبت سند رسمی و تنها با تعویض پلاک، چند دست می‌چرخد و در ‌‌نهایت به دست کسی می‌رسد که برای خرید خودرو، درخواست سند رسمی می‌کند. در این صورت طبق قانون باید همه مالکان قبلی این خودرو در دفترخانه حاضر شوند تا سند رسمی به شکل قانونی به ثبت برسد. 
  سیروس خاطر نشان کرد: یافتن همه این افراد و حاضر شدن آن‌ها در دفترخانه کار آسانی نیست به همین دلیل برخی از سر دفتران بدون رعایت این موضوع و بدون وجود سند رسمی، تنها با وجود شناسنامه خودرو اقدام به تنظیم سند رسمی می‌کنند. این کار خلاف قانون است و در صورت برخورد با چنین مواردی در راستای اجرای ماده ۴۲ قانون دفا‌تر اسناد رسمی، سلب صلاحیت این سر دفتران را از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درخواست می‌کنیم. 
وی ادامه داد: به دلیل اینکه ۱۰ درصد حق التحریر دفا‌تر اسناد رسمی متعلق به کانون سردفتران و دفتریاران است و هم چنین مالیات نقل وانتقال و حقوق دولتی تنها هنگام ثبت سند رسمی اخذ می‌شود، عدم ثبت رسمی سند هنگام نقل و انتقال خودرو ضرر مالی برای دولت و کانون سردفتران وحتی خریدار بدنبال دارد. 

خزانه دار کانون سردفتران و دفتریاران افزود: نقل و انتقال خودرو بر اساس ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۸۹، تنها به موجب سند رسمی قانونی است. از این رو افرادی که تنها با داشتن برگه سبز تعویض پلاک، خود را مالک خودرو می‌دانند، مالک قانونی خودرو نبوده و دفا‌تر اسناد رسمی هم اجازه ندارند با این برگه مبادرت به تنظیم سند و حتی تنظیم وکالت تعویض پلاک کنند. 
به گفته او همه دفا‌تر اسناد رسمی مکلف‌اند از حقوق دولتی و روابط اجتماعی مردم صیانت کنند. 
عضو هیات مدیره کانون سر دفتران و دفتریاران ادامه داد: مواردی چون ممنوع المعامله بودن فروشنده و بدهی‌های دولتی و اموال ارثی در صورت عدم مراجعه به دفترخانه مشخص نمی‌شود و هر ضرر و زیانی در این معامله گریبانگیر خریدار خواهد شد.

0 نظر برای “ موافقت رییس قوه قضاییه با تبدیل اوین به پارک

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود. *