صفحه اصلی / خبرخوان / اسفنانی:از این ستون تا آن ستون فرج است

اسفنانی:از این ستون تا آن ستون فرج است


با توجه احتمال برسی لایحه جامع وکالت در مجلس دهم؛

اسفنانی: از این ستون تا آن ستون فرج است

عضوکمیسیون حقوقی  قضایی مجلس گفت: لايحه جامع وکالت در این دوره مجلس بررسی نخواهد شد زیرا کميسيون حقوقی قضایی مجلس موضوعات مهم‌تری را در دستورکار دارد و برخی از وکلا معتقدند که اگراین لایحه به مجلس دهم برسد از این ستون تا آن ستون فرج است.

محمدعلی اسفنانی در گفت وگو با صوراسرافیل در خصوص سرانجام بررسی لایحه جامع وکالت بعد از ارسال آن توسط دولت به مجلس شورای اسلامی، گفت: این لایحه در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مورد بحث نیست و در این دوره مجلس نیز مطرح نخواهد شد، ضمن اینکه کمیسیون قضایی و حقوقی طرح‌ها‌ و لوایح مهم‌تری را در دستورکار خود دارد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی افزود:همانطور که می دانید لایحه جامع وکالت  مراحل پر تلاطمی را طی کرد تابه کمیسیون رسید. اما لوایح و دستورکارهای  عقب مانده در کمیسیون داریم  که بعید به نظر می رسد که  بتوانیم تا پایان دوره نهم مجلس که امسال آخرین سال مجلس نهم است در  کمیسیون به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: لایحه جامع وکالت باید در ابتدا به  کمیته های مربوطه کمیسیون  ارجاع شود و تا در آنجا مورد  بررسی قرار گیرد بعد به کمیسیون و صحن علنی مجلس برای تصویب نهایی ارسال شود و چون این مراحل زمان برخواهد بود زمان خواهد برد مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد  که  این لایحه را دردستور  اول قرار دهد.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در پاسخ به اینکه وکلا دغدغه این را دارند که اگر این لایحه به مجلس بعدی برسد دوباره دچار مشکلاتی شود؟گفت: نمی شه اینطوری  گفت اما بسیار نیزبراین موضوع معتقدند که اگر به مجلس دهم برسد  از این ستون تا آن ستون فرج است.

اسفنانی در خصوص حفظ استقلال وکلا نیز تصریح کرد: یکی از دغدغه های وکلای ما امروز این است مبادا قانونی تصویب شود که به استقلال کانون وکلا آسیبی برسد و ما در کمیسون حقوقی و قضایی مجلس تا آنجا که بتوانیم اجازه نمی دهیم به استقلال کانون وکلا آسیبی برسد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس ادامه داد:خیلی نمی شود گفت آنچه از قوه قضاییه آمده و دولت  هم تغییراتی  را ایجاد کرده استقلال وکیل را نادیده گرفته است . به نظر می آید که باید همه جانبه به موضوع نگاه شود ما بارها گفته ایم و در حال حاضر هم می گویم استقلال وکلا  جزء اهم مسائل مورد نظر کمیسیون است و قائل براین هستیم که هیچ مسئله نباید  استقلال وکیل را کمترین خدشه ای به آن وارد کند.

وی افزود:  همه چیز باید در چارچوب یک طرح منطقی و یک نگاه قابل قبول منطقی انجام شود تا هم گله مندی  در آن وجود نداشته باشد و هم هدف از وکالت محقق شود چرا که وقتی تعریفی از وکیل  ارائه می دهیم به جامعه در ذهن جامعه تنها چیزی که متواتر می شود  این است که آن وکیل اسباب  و لوازمی که بتواند از موکل دفاع  کند در اختیار دارد لذا ما  این ابزار و امکانات را از آن بگیریم دیگر وکیل معنی متعارف و عرفی را از دست می دهد.

 

0 نظر برای “ اسفنانی:از این ستون تا آن ستون فرج است

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود. *